Karahanoğlu’nun İmza Gününe Büyük İlgi

09 Kasım 2021 09:27
Karahanoğlu’nun İmza Gününe Büyük İlgi

Eğitimci, yazar ve programcı Kübra Karahanoğlu son kitabı, “Ön yargınız son yargınız olmasın”ı Halil İnalcık Kültür Merkezi Engeliz Kafe’de okurları için imzaladı. Karahanoğlu ardından konferans salonunda bir söyleşi yaptı.

Kübra Karahanoğlu tarafından kaleme alınan, “Ön yargınız son yargınız olmasın” adlı kitap raflarda yerini almasının ardından büyük bir ilgi gördü. Karahanoğlu da düzenlenen imza günü ve söyleşi de okurları ile bir araya geldi.  İnalcık Kültür Merkezi Engeliz Kafe’de ki imza gününe Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Vali Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, Türkiye Değişim Partisi Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, Türkiye Değişim Partisi Yalova İl Başkan Yardımcısı Coşkun Ağır Yılmaz, Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Avukatı Hidayet Çabuk, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı ve Türkiye Değişim Partisi Merkez İlçe Başkanı Nurten Anıl, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Doğan ve Sevgi Kalyoncu, Türkiye Değişim Partisi Merkez İlçe Yöneticileri ayrıca İş insanları Hasan uysal ve Remzi Baykara ve konuklar katıldı.

Kitabını okurları için imzalayan Eğitimci, yazar ve programcı Kübra Karahanoğlu gördüğü ilgiden büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu da ifade etti. Kitabını imzalamasının ardından konferans salonunda bir söyleşi yapan Karahanoğlu, kitabın mesleki hayatındaki tecrübelerini barındırdığını ifade etti. Karahanoğlu, “Aslında 20 yılın sonunda güzel bir ürün olarak da evlat olarak da elimde bugün bu kitap. Bu kitabın bir hikayesi var aslında. Yıllar önce çalıştığım bir okulda bir grup öğrencim ile katıldığımız bir projede ‘ne üzerine çalışsak?’ sosyal açıdan diye düşünerek ön yargılar üzerine çalışalım diyerek çıkmış bir projedir. İletişimci olduğum için özellikle iletişim alanında en büyük sıkıntılardan biri önyargılar, iletişimi sekteye uğratan temel faktörlerden biri olduğu için ne kadar çok insana önyargıların anlamını anlatabilirsem, iletişimlerinde ne kadar önyargısız olup da ona göre davranmaları gerektiği konusunda aydınlatabilirsem bu bana bu anlamda bir kazanç olarak geri dönecek diye düşünüyorum. Bir de iletişim bir zincir bizler öğrettiklerimizi, söylediklerimizi çoğu zaman geri bildirim olarak almıyoruz. Bizim öğrettiğimiz bir şey yarın öbür gün bir başkası tarafından bir diğerine, bir diğerine zincirleme şeklinde aktarılabiliyor. Ama benim bundan hiçbir zaman haberim olmasa da aslında başarılı iletişim süreçlerinin gerçekleşmesine katkım olabiliyor” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle