Karaalioğlu Makama Vekalet Edecek

Karaalioğlu Makama Vekalet Edecek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinin uzaklaştırılması sonrasında başkanlık görevini vekaleten AK Partili Meclis üyesi ve 1. Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu yürütecek.

Yalova Belediyesi’nde yaşanan zimmet ve yolsuzluk olayı sonrasında İçişleri Bakanlığının kararı ile görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yerine Nusret Karaalioğlu vekalet edecek.  Yalova Valisi Muammer Erol’un imzası ile vekalet yazısı Nusret Karaalioğlu’na ulaştı. Bundan sonraki süreçte ise AK Parti ve CHP kendi başkan adaylarını belirleyecek. Yalova Belediye Meclisi 10 gün sonra Olağanüstü gündemle toplanacak. Meclislerin belirlediği adaylar kapalı zarf usulü ile oylanarak başkanlık makamına vekalet edecek olan isim netleşecek.
AK Parti Grubunda her hangi bir isim değişikliği beklenmese de, AK Parti il teşkilatı ve vekiller bir toplantı yaparak belirleyecekleri ismi AK Parti Genel Merkezi’ne sunacaklar. Sunulan bu isim ise genel merkez tarafından onaylanırsa olağanüstü mecliste başkan adayı olacak.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Charlie

03 Mart 2020 16:45
Su guzellige, su karizmaya bakarmisiniz. Sen Yalovada hem siyasetin hemde gonullerin baskanisin