Kansere Dikkat Çektiler

Kansere Dikkat Çektiler

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle Engelsiz Kafede farkındalık oluşturmak için Yalova Kanser Hastalar Derneği ile birlikte bir etkinlik gerçekleştirdi.

Dünya Kanser Günü Yalova’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Engelsiz Cafe'de düzenlenen etkinlikte, Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından stand açıldı. Yalova Kanser Hastaları Derneği üyeleri de maske ve broşür dağıtarak farkındalık oluşturdular. Burada bir basın açıklaması yapan Yalova Kanser Hastaları Derneği Başkanı Sibel Beyosmanoğlu, “Kanserle ilgili sadece bir gün değil, sürekli olarak bilgi verilmeli ve hastalığı tanımaları sağlanmalıdır. Biz düzenlenen etkinliklerin farkındalık oluşturmakta son derece büyük etkisinin olduğuna inanıyoruz. Uluslararası Kanser Savaş Örgütü tarafından her yıl 04 Şubat tarihinde gündeme getirilen Dünya Kanser Günü, tüm dünyanın bu hastalığa karşı bir araya gelebileceği bir gündür. Biz de Yalova Kanser Hastaları Derneği olarak bundan 6 yıl önce kurulduğumuz o günden bu güne kadar halkımıza kanser hakkında bilgi vermek ve kanser hastalarımızın yanında olmak adına elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Yalova’da bir kemoterapi merkezinin açılmasına da yine derneğimizin ısrarlı çalışmaları ile gerçekleşmiştir” dedi.

Buradaki etkinliğin ardından Yalova Devlet Hastanesi’ni de ziyaret eden Yalova Kanser Hastaları Derneği Başkanı Sibel Beyosmanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Kemoterapi Pliatri bölümündeki doktor ve hemşirelerle görüştüler. Hastanede tedavi gören hastalarla da sohbet eden Beyosmanoğlu herkese acil şifalar diledi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle