Kanser Hastaları Moral Buldu

Kanser Hastaları Moral Buldu

Kanser Hastaları Derneği (YAKHAD) tarafından uygulama otelinde düzenlenen moral gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Kanser Hastaları Derneği Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. Uygulama Oteli’ndeki moral gecesine dernek üyeleri yoğun katılım gösterdi. YAKHAD Başkanı Nurcan Bayar gecede yaptığı konuşmada, “Kanserle mücadele eden üyelerimizin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Meme Kanseri Farkındalık Haftasında üyelerimizle bir araya gelmek hem eğlenmek ve moral bulmak hem de bir mesaj vermek istedik” dedi.

Gecenin en duygusal anı ise ilik nakli yapılan ve hastanede bulunan 2 kanser hastası için hazırlanan pastanın kesilmesi anı oldu. Pasta kesimi ve sonrasında yapılan röportajlar da bir videoya dönüştürülerek hastalara gönderildi.

Gece her kesimden de büyük destek gördü. Derneğin kurucu üyeleri arasında yer alan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın eşi Dilek Salman gecede yer alırken, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak da dernek başkanına mesaj göndererek destek verdiler. Gecede Nilay Argun da katılanlar için bir konser verdi.

YAKHAD Başkanı Nurcan Bayar derneğe ve geceye destek olanlara da tüm hastalar ve dernek üyeleri adına teşekkür etti. Bayar, “Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’a, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’a, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Metin Öksüz’e, Özel Yalova Hastanesi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Melih Cem Börüban’a, STK temsilcilerine, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerine ve katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle