Kanser Hastaları İçin 2 Proje

Kanser Hastaları İçin 2 Proje

Yalova Kanser Hastaları Derneği (YAKHAD) ,Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, Yalova Özel Uzmanlar Hastanesi, Yalova PTT Müdürlüğü ortaklığı ile 2 ortak proje hayata geçirildi.

Kanser hastalarına moral ve motivasyon vermeyi hedefleyen YAKHAD proje ortağı kurum ve kuruluşların da katılımı ile 2 önemli projeyi hayata geçirdi. Projelerin ilkinde kanser hastaları ve hasta yakınlarının katılımı ile, “Onkoloji ve Psikoloji” başlıklı bir seminer düzenlendi. Uzman Dr. Yıldız Merve Kutlu’nun konuşmacı olarak katıldığı seminerde bu süreçte hastaların psikolojisi ve onların moral ve motivasyonunun önemine vurgu yapıldı. Konunun uzmanları tarafından verilen seminerde hastalar ve hasta yakınlarının soruları da cevap buldu.

“Mavi umuttur yüreğini mavi tut” adlı diğer proje ise Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinin de desteği ile hayata geçirildi. Mavi zarflara yerleştirilen nostaljik Yılbaşı tebrik kartları diğer illerdeki kanser hastaları derneklerine üye vatandaşlara gönderildi. Projeye destek veren Uzman Dr. Yıldız Merve Kutlu, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Görevlisi Metin öksüz ve PTT Yalova Başmüdürü Elif Tan’a YAKHAD tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle