Kan Stoklarına Destek Verdiler

09 Ekim 2021 11:25
Kan Stoklarına Destek Verdiler

Kızılay’da azalan kan stoklarına destek vermek adına bir kampanya düzenleyen Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri kan bağışında bulundu.

Kan bağışlayan Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz kampanyaların bundan sonra da süreceğini ifade etti.

Yaşanan pandemiye bağlı olarak artan kan talebi Kızılay’ın stoklarının ciddi şekilde azalmasına neden oldu. Bu kapsamda başlatılan, “Ulusal Güvenli Kan Temini Projesi” ne Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri de destek verdi. Kurum önüne gelen Kızılay Kan Bağışı Aracına adeta akın eden kurum personelleri ünitelerce kan bağışladılar. Kan bağışçıları arasında Yalova Çevre Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz da yer aldı. Kan bağışında bulunduktan sonra açıklama yapan Yılmaz, “Türk Kızılay Derneği tarafından 2005 yılında başlatılan, ‘Ulusal Güvenli Kan Temini Projesi’ kapsamında hastanelerin günlük kan ihtiyacının karşılanması amacı ile İl Müdürlüğümüz bünyesinde ilki 10 Mart 2014 tarihinde, ikincisi 13 Mayıs 2015 tarihinde, üçüncüsü 04 Nisan 2016 tarihinde, dördüncüsü 18 Nisan 2017 tarihinde, beşincisi ise 14 Aralık 2017 tarihinde,  altıncısı ise 04 Ekim 2018 tarihinde, yedincisi ise 26 Nisan 2019 gerçekleştirilmiştir.  Her yıl İl Müdürlüğümüz tarafından geleneksel hale getirilen Kan Bağışı Kampanyası’nın sekizincisi ise 05 Ekim 2021 Cuma günü saat 10.00 ile12.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. O nedenle yarın kanın bize ve sevdiklerimize de lazım olacağı mantığı ile hareket etmek ve kan bağışında bulunmak zorundayız. Biz bugün kan bağışında bulunarak sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bundan sonra da kan bağışı kampanyalarına katılmayı sürdüreceğiz” dedi.

Kızılay Kan Bağışı Merkezi yetkilileri ise düzenlenen kampanya ile bağışta bulunarak Kızılay’ın kan stoklarına destek veren Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerine teşekkür ettiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle