Kamuda İşe Başlayanlara Uyum Semineri

Kamuda İşe Başlayanlara Uyum Semineri

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 2020 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilen personellere “İş Hayatına Uyum Semineri” verdi.

Kamuda çalışmaya başlayan personellerin iş hayatına uyumunu sağlamayı amaçlayan Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 2020 yılı içerisinde işe başlayanlara yönelik bir seminer gerçekleştirdi. “İş Hayatına Uyum” başlıklı seminere Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin de katıldı. Personellere görevlerinde başarılar dileyen Laçin, “Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak sizlerin üzerine büyük sorumluluklar yüklüyor. Adından da anlaşıldığı gibi sahibi halkın bizzat kendisi olan bu kurumlarda halka en iyi hizmeti sunmak için çaba göstereceğiz. Bizler kamuya hizmet üretmek ve bunu yaparken de kamu menfaatini her zaman en önde tutmak zorundayız. Sizlerin de görevinizi bu bilinçle yerine getireceğinizden şüphem yok” dedi.

Ardından Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Yunus Özdaş tarafından bir sunum gerçekleştirildi.
Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonundaki seminerle ilgili kurumdan yapılan açıklamada ise şu detaylar paylaşıldı, “İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda ‘İş Hayatına Uyum Semineri’ düzenlendi. Korunma ve bakım altındaki gençlerimizin 2828 sayılı Kanunun Ek 1inci maddesi kapsamında istihdamına yönelik çalışmalar (Mülga) Devlet Personel Başkanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bakım sonrası izleme ve rehberlik çalışmaları, atama süreci hakkında bilgilendirme, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan Kamu Görevlisinin Hakları ve Sorumlulukları (İzin, Rapor, İşe Devam, Ast Üst İlişkileri vb.) Disiplin Soruşturması ve Disiplin Cezaları, Yargılanma ve görevden uzaklaştırma, etik davranış ve uygulamalar, Protokol ve Görgü Kuralları, konuları hakkında bilgi verilmiştir” denildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle