Kafkaslar 18. Kez Yalova’da Buluşuyor

26 Temmuz 2022 10:49
Kafkaslar 18. Kez Yalova’da Buluşuyor

“Kafkasya’da ve Tüm Dünyada Barış Adına” sloganıyla düzenlenen geleneksel Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali’nin 18.si bu yıl 26- 31 Temmuz tarihlerinde Yalova’da gerçekleşecek.

27 Temmuz Salı saat 20.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festival, saat 21.00’de Gazi Paşa Caddesi’ndeki Mini Amfi’de açılış galası gösterileriyle devam edecek. Festivalin gala gecesi ise 30 Temmuz Cumartesi günü saat 21.00’de Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılacak.

Bu güne kadar festival kapsamında binlerce dansçıyı Yalova halkıyla buluşturan KafkasFest, bu yılda 250 kişilik dev bir kadroyla sahne alacak. Adigey, Dağıstan, Kabardey-Balkar ve Kuzey Osetya’dan gelen dansçıların katılacağı festivale Kafkas Cumhuriyetleri dans gruplarının yanı sıra ülkemizi temsilen Yalova KafDans ekibi katılacak. Ekipler festival kapsamında Güneyköy ve Soğucak köylerinde soydaşlarıyla bir araya gelecekler. Sanat Yönetmenliğini Gazi Aydemir’in yaptığı festivalde ekipler, Kafkas kızlarındaki zarafet ve asaleti; erkeklerindeki güç ve atikliği gözler önüne seren duygulu ve ateşli danslarını sergileyecekler.

Dünya’da İlk ve Tek

Yalova Kafkas Festivali’nin en önemli özelliği; Dünya’da Kafkasya dışında gerçekleştirilen ve Kafkas ülkelerinin halk dansları gruplarının aynı sahneyi paylaştığı uluslararası tek etkinlik olmasıdır. Bu değerli etkinlik Avarlar İnşaat ve Yalova Group Semt77’nin ana sponsorluğunda Yalova Belediyesi ve Yalova Kuzey Kafkas Derneği organizasyonu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yalova Valiliği, Yalova İl Özel İdaresi, Çiftlikköy Belediyesi ve Altınova Belediyesi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ve Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği katkılarıyla yapılıyor. Her yıl büyük bir özlemle beklenen festivalin gala gecesinde dansçılar 18 farklı Kafkas dans ve müziği ile Yalovalılara 2 saatlik bir program sunacaklar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle