İyi Parti’den Engelliler Haftası Ziyareti

İyi Parti’den Engelliler Haftası Ziyareti

İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın ve yönetim Kurulu üyeleri Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan’ı ziyaret ettiler.

Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştiren İYİ Parti Çiftlikköy İlçe teşkilatı bu kapsamda Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Murat Aslanhan’ı, Yeni Yaşam Engelliler Derneği’nde ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Arslanhan federasyon ve konfederasyon çalışmaları ile ilgili olarak bilgiler verdi.

Engellilerin sorunlarının sadece yılın bir haftasında konuşulmasının doğru bir yaklaşım olmadığını belirten İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın, “Engelliler toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Bizler ise engellilerimizin topluma daha iyi uyum sağlamasına imkan tanımak adına durmaksızın çalışmalıyız. Enbüyük engelin insanların düşüncelerinde olduğunu bilen bir anlayışın fertleri olarak bugüne kadar engellilerimizin önüne konan engelleri kaldırmak için mücadele verdik. Bizler engellilerimize imkan tanındığında neler başarabildiklerini çok iyi biliyoruz. O nedenle engellilerimize daha fazla olanak sağlanmasını savunuyoruz. Öte yandan engellilerimizin sadece yılın bir haftasında hatırlanmasından yana değiliz. Engellilerin sorunları her zaman tartışılabilmeli ve bu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik çözümler üretilmelidir” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle