İyi Parti’den Atık Su Bedeli Tepkisi

İyi Parti’den Atık Su Bedeli Tepkisi

İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın Çiftlikköy Belediyesi tarafından faturalara yansıtılan 40 TL’lik atık su bedeline tepki gösterdi.

Çiftlikköy Belediyesi tarafından faturalara yüklü miktarda atık su bedeli eklendiğini vurgulayan İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın bu duruma tepki gösterdi. Pandemi şartları altında zor bir ekonomik süreçten geçen vatandaşlara bir darbenin de belediye tarafından indirildiğini belirten Yalçın, “Seçim döneminde 250, 300 milyon liralık halka seçim vaadi olarak kuşe kağıtlarda sunulan projelerin hiç biri ile ilgili herhangi bir adım atılmazken, halktan ve hayattan uzak Çiftlikköy Belediye Başkan ve meclis üyeleri bir karar alıyor ve atık su bedeli adı altında, 40 TL’lik bir ücreti, Çiftlikköy yaşayanlarından talep ediyor.

Muhtemeldir ki, bir evvelki dönemde sunulan projeler gibi bu dönemde de sunulan projeler, bir sonraki seçim döneminde yine yeni vaat edilen projeler gibi karşımıza çıkacaktır. Koskocaman bir yazıklar olsun diyorum. Bizlere, seçim dönemlerinde şaşalı projeler sunan Çiftlikköy Belediyesi ne oldu da bir anda, vatandaşlarımız ciddi ekonomik sıkıntılar yaşarken, atık su bedeli adı altında, faturalara 40 TL’lik artış koyma ihtiyacı duydu.  Çiftlikköy’de yaşayan insanların bu konudaki feryatlarına kayıtsız kalan, ciddi anlamda bir açıklama yapmayan, ben yaptım, oldu zihniyetiyle hareket eden, böyle bir ekonomik dönemde bu karara imza atanları kınıyor ve derhal bu kararlarından dönmelerini temenni ediyorum. Biz İyi Parti İlçe Teşkilatı olarak bu ve bunun gibi konuların takipçisi olacağız. Tüm vatandaşlarımızdan da,  Çiftlikköy İlçemiz deki gibi yaşanan keyfiyetçiliğe kayıtsız kalmamalarını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle