İyi Parti’de Adaylar Çoğalıyor

19 Kasım 2022 09:47
İyi Parti’de Adaylar Çoğalıyor

İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Kongresine sayılı günler kala adaylar da netleşmeye başladı. İYİ Parti Yalova Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı Halil İbrahim Tokay’da başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

İYİ Parti’de kongre takvimi devam ediyor. İlçe ve belde kongrelerini sürdüren İYİ parti kısa bir süre içerisinde Merkez İlçe Kongresini de gerçekleştirecek. Bu çerçevede mevcut Merkez İlçe Başkanı Osman Kandemir de aday olduğunu duyurmuştu. Merkez İlçe Başkanlığı için adını açıklayan 2. Kişi ise İYİ Parti Yalova Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı Halil İbrahim Tokay oldu. Tokay dilekçe ve evraklarını İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kandemir’e teslim etti. Burada konuşan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Kandemir, “Merkez İlçe Başkanlığımıza bir başkan adaylığı başvurusunu daha mutlulukla kabul ettik. Ben kendisinin başarılı olacağına yürekten inanıyorum ve başarılar diliyorum. Kendisini ve bundan sonra çıkacak adayları da desteklediğimi ifade etmek istiyorum. Hep birlikte birlik ve bütünlük içerisinde kongrelerimizi tamamlamak istiyoruz. Bizi bekleyen zor bir seçim var. Bunun için dağılmadan tam bir birlik ve bütünlük içerisinde seçimleri tamamlamamız lazım. Biz birbirimizin rakibi değiliz. Bizim rakiplerimiz diğer partiler. Rakiplerimiz de bizim zayıflamamızı ve dağılmamızı bekliyor. Ama biz onlara birliğimizi ve beraberliğimizi göstereceğiz” dedi.

Yalova Merkez İlçe Başkanlığı için aday olan . İYİ Parti Yalova Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı Halil İbrahim Tokay’ı kutlayan diğer bir isim de İYİ Parti Yalova İl Balkanı Ersin Akyüz oldu. Akyüz merkez ilçe seçimini tam bir demokrasi şöleni havasında tamamlayacaklarına inandığını da ifade etti.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle