“İyi Parti Olarak 1 Milletvekili Çıkartacağız”

“İyi Parti Olarak 1 Milletvekili Çıkartacağız”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar yapılacak ilk genel seçimde Yalova’dan 1 milletvekili çıkartacaklarını yerel seçimlere de il merkezi, ilçe ve beldelerde kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar partisinin il binasında basın mensuplarıyla buluştu. Burada Yalova gündeminde yer alan konulara değinen Tatar Karma OSB konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İl Genel Meclisi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Tatar, “Karma OSB konusunda milleti kandırmaya ve aldatmaya devam ediyorlar. ‘2 OSB birleşecek ve sadece adı değişecek’ diyerek büyük bir yalanı millete kabul ettirmeye ve kafaları karıştırmaya çalışıyorlar. Nace kodu denilen firmaların faaliyet alanı ile ilgili olarak şu an var olan ihtisas OSB’de fabrika kuramayanlar adı ve işlevi değişince farklı faaliyet alanları ve iş kollarında kendilerine tahsis edilen kelepir arazilerde her türlü tesisi kurma hakları olacaktır. Bu tehlikeye karşı İYİ Parti Yalova İl Teşkilatı olarak konuyu yargıya taşıyacak ve bu konuya onay veren İl Genel Meclisi üyelerinin 5302 sayılı İl Özel İdare Kanunu’nun görev ve yetkileri dışında kaldığı için yasaya aykırılıktan dolayı görevlerini kötüye kullanmak ve ihmal etmekten dolayı haklarında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

1 milletvekili çıkartacağız
Olası bir erken genel seçim ile sonrasında yapılacak yerel seçimle ilgili de bilgiler veren Tatar, Yalova’da en az 1 milletvekili çıkartacaklarını belirtti. Tatar, “Halkımızda artık yapılacak olan ilk genel seçimde Yalova’da milletvekili dağılımının 1 AK Parti, 1 CHP ve 1 İYİ Parti olacağına inanıyor. Bu bizim açımızdan çok önemli bir gelişme. Biz ilk seçimde kesinlikle 1 milletvekilliğini Yalova’da alacağız. Elbette milletvekili çıkartmamızın yanında alacağımız oy da çok önemli. Şu anda baktığınızda çok farklı bir tabloya bakarken seçimler sonrasında çok daha farklı bir tabloya bakacaksınız. Biz İYİ Parti olarak Millet İttifakı içerisinde devam edeceğiz. Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda yerel seçimlerde de il merkezi, ilçe ve beldelerde de kendi adaylarımızı çıkartacağız. Elbette bu anlamda ciddi adaylarımız ve düşüncelerimiz var. Ancak yerel seçime daha uzunca bir süre olduğundan bu isimleri başka güçlü adayların da önünü kesmemek adına şimdilik açıklamayacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle