İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Tokay Oldu

06 Aralık 2022 08:32
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Tokay Oldu

İYİ Parti Yalova İl Teşkilatı İl Kongresi öncesindeki en önemli kongresini yaptı. 2 adayın yarıştığı İYİ Parti Merkez İlçe Kongresinde 210 oy alan Halil İbrahim Tokay başkanlığa seçildi.

İYİ Parti Yalova Merkez İlçe 3. Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede Halil İbrahim Tokay ve Cahide Özsaraç başkanlık için aday oldu. Sandık başına giden İYİ parti delegeleri ise tercihlerini Halil İbrahim Tokay’dan yana kullandılar. 348 oyun kullanıldığı seçimde kullanılan oyların 210’u Halil İbrahim Tokay’a, 137’si ise Cahide Özsaraç’a çıktı. 1 oy ise geçersiz sayıldı. Kongre sonrasında kısa bir konuşma yapan Halil İbrahim Tokay, “Kongreler partilerin bayramlarıdır. Biz de bayramımızı yaptık. Bu önemli göreve beni layık gören tüm delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Kongremizi tam bir demokrasi şöleni şeklinde tamamladık. Artık önümüze bakma zamanıdır. Artık şu bu yok, İYİ Parti var, halkımızın, ülkemizin ve Yalova’mızın menfaatleri var. Önümüzde çok önemli bir seçim var. İl Kongremizi de tamamlayarak seçimlere tüm gücümüzle hazırlanmaya devam edeceğiz” dedi.

Kongre sonrasında Halil İbrahim Tokay’ı ilk kutlayan isim ise Cahide Özsaraç oldu. Özsaraç Tokay’a görevinde başarılar diledi. Sahneye çıkan adaylar, il ve ilçe yöneticileri hep birlikte birlik ve beraberlik fotoğrafı verdiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle