İtfaiyecilerden Erol Ve Tutuk’a Ziyaret

İtfaiyecilerden Erol Ve Tutuk’a Ziyaret

Yalova İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı ve İtfaiyeciler, “İtfaiye Haftası” dolayısıyla Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u makamında ziyaret ettiler.

İtfaiyeciler ziyarette Vali Erol’a yangın söndürme tüpü ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a ise yangın baltası hediye ettiler.

Bu yıl 306. Kutlanan İtfaiye Haftası Yalova’da da çeşitli etkinliklere sahne oluyor. Bu kapsamda Yalova İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı da Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde Yalova İtfaiyesi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Orakçı Vali Erol ve Başkan Vekili Tutuk’un sorularını da yanıtladı. Orakçı ziyaretin anısına Yalova Valisi Muammer Erol’a yangın tüpü ve Yalova belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a da bir yangın baltası hediye etti. İtfaiye Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Orakçı, “306.sını kutladığımız İtfaiye Haftamız hayırlı olsun. Biz rüzgarın fısıldayanını, yağmurun sessizliğini, karın narinini, denizi durgun sevdik. Biz hırçın dalgalara bend olmayı, yağmura bereketinle gel demeyi görev bildik. Karla kaplanan evrende yaradan ne büyük dedik. Göçük altındaki inlemelere ‘Yalnız değilsin’ sesini verdik. Sudan çıkarttığımız her cesette gözyaşı dökmeyi öğrendik. Vatanımızın her köşesinde umut olmayı sevdik. Duman kokusunu ciğerlerimize çekip, kavrulmuş ellerimizi yüzümüze kavuştururken mesleğimizin gururuyla temizlendik. Nefes alan her canlıya can olmaya söz verdik. Bizler bu hayatta en çok itfaiyeci olmayı sevdik” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle