“İstiklal Marşı Bir Milletin Kahramanlık Simgesidir”

“İstiklal Marşı Bir Milletin Kahramanlık Simgesidir”

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Atik, “İstiklal Marşı Türk milletinin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesidir” dedi.
“Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz” diyen Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, bundan 97 yıl önce yazılan ve bir milletin kurtuluş mücadelesini yine bir milletin yüreğinden kopan dizelerle anlatan İstiklal Marşı’nın kabulünü kutladıklarını dile getirdi. Atik mesajında şu sözlere yer verdi, “İstiklal Marşı milli birlik ve beraberlikle eşsiz bir mücadeleyle atılan imzanın, milletin duygu ve düşüncesine tercüman olarak, derin bir vatan ve millet sevgisi, büyük bir coşku ile kaleme alınmıştır. İstiklal Marşı Türk milletinin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesidir. Mehmet Akif de İstiklal Marşı dizelerinde bunu en güçlü bir şekilde ifade etmiştir. Yazdığı milli marşı parayla satmayı kendine bir ihanet kabul eden Mehmet Akif, bugün bizler için de millete hizmetin en güzel örneğidir. Milli marşımız tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir vesika niteliğindedir. İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 76. yıl dönümünü kutluyoruz. Vatan toprağında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan, vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşı’mız 12 Mart 1921 tarihinden bu güne kadar olduğu gibi, dünya durdukça ülkemizin her köşesinde tüm milletimiz tarafından gururla ve coşkuyla okunacaktır. İnanıyorum ki milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu duygu birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edeceğiz. Bu vesile ile İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor, kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını ve milletimize İstiklal Marşı’nı armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla anıyorum”

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sinan

14 Mart 2018 21:28
Hayirdir insallah, bu siralar bir Ismail Atik itelemesi sezmege basladim. Adam oksurse haber yapiyorsunuz Istiklar marsinin milletimizin kahramanlik simgesi oldugunuda ogrenmis olduk. Aslinda ilk okul yillarinda ogrenmistik biz bunu, sayin Atik yeni ogrendi galiba, ne hayirdirki bunlar secim zamani bayraga Ataturke sarilirlar hep