İstihdamın En’leri Ödüllendirildi

24 Mart 2022 08:19
İstihdamın En’leri Ödüllendirildi

Yalova İnsan Kaynakları Platformu tarafından ilde 2021 yılında İş-Kur aracılığıyla en fazla istihdam sağlayan firmalara ödül verildi.

 Yalova’da İş-Kur aracılığıyla en fazla istihdam sağlayan firma Gemak Şirketler Grubu oldu. 

Yalova İnsan Kaynakları Platformu’nun düzenlediği “İstihdamın En’leri Ödül Töreni ve Kalkınma Ajanslarının Genç İstihdamı Temalı Faaliyetleri” programı Hilton Garden Inn Hotel’de gerçekleşti. Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün (İŞKUR) koordinesinde gerçekleşen programa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, SGK İl Müdürü Salih Aydın ile ödül almaya hak kazanan firmaların yetkilileri katıldı.

Genç istihdamı öncü firmalarla artırılacak

Programın açılış konuşmasını İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede gerçekleştirdi. Müdür Dede, “Dünya bir dönüşüm yaşıyor. Bu noktada da genç istihdamı önem teşkil ediyor. Eğitimli, yetenekli, nitelikli iyi yetişmiş insan potansiyeline sahip olmak ülkelerin kalkınması ve gelişmesi için en önemli faktörlerdendir. Bakanlığımız zaten işverenlere cazip imkan ve fırsatlar sunmaktadır. Bugün MARKA Ajansımız ile beraber paydaş kurumlarımızı da yanımıza alarak istihdamın enlerine ödül verip öncü firmalarımızın görüşlerini alacağız. Genç istihdamını ilimizde öncü firmalarımızla artırmayı düşünüyoruz. Yalova’mızda bu anlamda kurumlarımızla iş birliği içerisindeyiz. Başlayan yatırımların istihdam olarak geri dönüşleri devam ediyor. Son dönemde OSB’lerde çıkan dönüşler de bizleri sevindiriyor. Örneğin son dönemlerde Avrasya OSB’den 1.250’ye yakın istihdam talebimiz belki mart ayı sonuna kadar 4.500’e çıkacaktır. İMES Organize Sanayi Bölgesi genç istihdama yönelik çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda Gemi İhtisas OSB de Çiçekçilik OSB de genç istihdam sektörü anlamında iyi bir potansiyel ortaya koyuyorlar” dedi.

Programda İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel ile MARKA Planlama Birim Başkanı Dr. Merve Çalhan da birer konuşma yaptı.

İşte 2021’in Yalova’daki En’leri:

Ödül töreninde ise Yalova’da ödül almaya hak kazanan firmalar açıklandı. Yalova’da 2021 yılında İş-Kur aracılığıyla en fazla istihdam sağlayan firma Gemak Şirketler Grubu oldu. Gemak Endüstriyel İşler Direktörü İrfan Halil Kürkçü’ye ödülünü Yalova Valisi Muammer Erol takdim etti. İş-Kur aracılığıyla en fazla engelli istihdamı sağlayan firma Özet Atakent Hastanesi oldu. Atakent Hastanesi Genel Müdürü Mehmet Yaşar Genç’e ödülü Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk takdim etti. İş-Kur aracılığıyla en fazla kadın istihdamı yaratan firma Özdilek Yalova AVM oldu. Özdilek Yalova AVM İşletme Müdürü Abrek Canbolat Öz’e ödülü Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan verdi. İşbaşı eğitim programı istihdam etki oranı en yüksek olan firma Yalova Black Bird Termal Hotel oldu. Hotel Genel Müdürü Rahmi Çağrı Kaya’ya ödülü MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu takdim etti. İş-Kur aracılığıyla en fazla genç istihdamı sağlayan firma ise Köfteci Yusuf oldu. Firma yetkilisi İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Nagihan Tuna Buldu’ya ödülünü Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel takdim etti.

Genç İstihdamı Teması anlatıldı

Programda Genç İstihdamı Teması konusunda bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan açıklamada, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve kalkınma ajanslarının istişareleri sonucunda 2022 ve 2023 yıllarının çalışma teması olarak “Genç İstihdamı” konusu belirlendi. Kalkınma ajansları tarafından yürütülecek olan faaliyetlerde 15-34 yaş aralığındaki kişilerin istihdamının artırılması ve genç girişimciliğinin sağlanması amaçlanıyor” denildi.

 

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle