İstihdam İmkanları Masaya Yatırıldı

25 Ocak 2021 08:43
İstihdam İmkanları Masaya Yatırıldı

Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirilen 2021 yılının ilk İMEK toplantısında ildeki istihdam verileri ve imkanları masaya yatırıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Yalova İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda 2021 Yılı 1’nci olağan toplantısını yaptı. Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Yalova Üniversitesini temsilen Prof.Dr. H.Yunus Taş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Selim Karahan, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Aydın Bakoğlu, İl Ticaret Müdürü Alpaslan Tunalı, İl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, TÜRK-İŞ Temsilcisi Murat Şahin, Yalova Ticaret ve Sanayi Odasını Temsilen Genel Sekreter Taner Eriş, HAK-İŞ Temsilcisi Nebi Karagöz, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Murat Arslanhan,  MARKA Temsilcisi Murat Özkan ve Kadın Derneklerini temsilen Yalova Girişimci Kadınlar Derneği Zuhal Karakoyun katıldı.

Toplantıda; 2020 İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda yapılan faaliyetler değerlendirildi. Ayrıca ilin İstihdam verileri, 2021 1.Dönem engelli ve eski hükümlüler ile kendi işini kurma ve mesleki eğitime yönelik hazırlanan projelerde masaya yatırıldı. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Kısa Çalışma Ödeneği, Nakit Ücret Desteği ve işsizlik ödeneği başvuru ve ödemeleri hakkında bilgi verildi.
Değerlendirme sonrasında ise kurul üyeleri istihdam ve mesleki eğitime ilişkin görüş ve değerlendirmelerini yaptılar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle