İşsizlere Müjde, 100 İşçi Alınacak


Yalova Belediyesi tarafından yapılan girişimler neticesinde Eskihisar-Topçular hattında sefer yapacak olan feribotlarda çeşitli pozisyonlarda görev almak üzere personel alımı yapılacak. Konuyla ilgili

Yalova Belediyesi tarafından yapılan girişimler neticesinde Eskihisar-Topçular hattında sefer yapacak olan feribotlarda çeşitli pozisyonlarda görev almak üzere personel alımı yapılacak.

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Yalova’ya gelen ve başvuruları değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BELTUR A.Ş. yetkilileri Yalova’ya gelerek ön görüşme yaptılar.-Eskihisar-Topçular hattında çalışan feribotların İDO’ya devrinden sonra vapurların büfe işletmeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BELTUR A.Ş.’ye devir olmakta. Devir sonrası vapur kafeteryalarında görev alacak personelle ilgili olarak Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu’nun girişimi ile yapılan görüşmeler neticesinde görev alacak personel alımı Yalova’dan yapılacak. Personel alımıyla ilgili mülakat günleri düzenleyen BELTUR A.Ş. 27 Nisan 2005 çarşamba günü 220 kişiyle Belediye Nikah Salonunda görüşerek uygun görülen başvuru sahiplerini işe alacaklar.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren BELTUR A.Ş. yetkilileri “Personel alımıyla ilgili görüşmelerimiz devam edecek ve görüştüğümüz kişiler içerisinden 100’ün üzerinde kişiyi işe alacağız” dediler. Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu ise Eskihisar-Topçular hattında sefer yapacak olan feribotlarda çeşitli pozisyonlarda görev alacak personel alımıyla ilgili olarak şunları dile getirdi “Önemli problemlerimizin başında işsizlik geliyor. Bununla ilgili olarak karşımıza çıkan her fırsatı değerlendiriyoruz. BELTUR A.Ş. yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonuç verdi ve kendileri burada görev alacak olan personelin seçimi Yalova’dan yapma kararı aldıklarını bizlere ilettiler. İstihdama yönelik çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki günlerde yine aynı iş için yapılacak olan görüşmelere katılım yüksek olacağını umuyorum” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle