İşkur’dan İl Turizmine Tam Destek

30 Haziran 2020 10:11
İşkur’dan İl Turizmine Tam Destek

Çalışma ve İŞKUR Yalova İl Müdürlüğü ildeki turizm sektörüne Aktif işgücü kapsamında, İşbaşı Eğitim Programları uygulayarak destek veriyor.

 Turizm sezonun açılması ile birlikte sektörün eleman ihtiyaçları için harekete geçen İŞKUR İhlas Armutlu Tatil Köyü Yönetimi işbirliği ile İşbaşı Eğitimi Programı protokolü imzaladı. İl Turizmine ellerinden gelen tüm desteği verdiklerini belirten İŞKUR Yalova İl Müdürü Erhan Dede, “Turizm sektörü, ilimizin öncü sektörlerinden biri ve sektördeki istihdam potansiyeli önemli. Covid-19 Pandemi süresince seyahat konaklama ve Hizmetler sektörünün tüm paydaş işletmelerine talepleri doğrultusunda Kısa çalışma ve nakdi ücret desteğini sunduk sunmaya devam ediyoruz. Turizm işletmelerimizi yeni normalleşme sürecinde yakından takip ederek saha ziyaretleri yapıyoruz. Yapılan ziyaretlerde turizm işletmelerinin; tesislerin dezenfeksiyonu, teknik bakım ve onarım, personel eğitimi, sosyal mesafe, tesis faaliyetlerinin tekrar düzenlenmesi, termal kameralar ve psikolojik önlemler gibi birçok tedbiri yerine getirdiklerini gözlemliyoruz” dedi.

 Şimdi turizm de iş ve istihdam zamanı. İşbaşı eğitim programları ile ön büro personeli, cankurtaran, garson servis elemanı gibi mesleklerde danışmanlık, işe yerleştirme faaliyetlerimizi yoğunlaştırdık. İş başı yapan her kursiyerimize zaruri gider, sigorta pirim teşviki ve istihdam taahhüdü verildiğini ifade eden Dede, “Salgın sonrası sıkıntılı sürecin hızla aşılarak İstihdamın artırılması adına İŞKUR olarak işletmelere yönelik destek tedbirlerin anlatıldığı ziyaretlerde, önümüzdeki dönemde yürürlüğe girmesi beklenen istihdam kalkanı paketi ve teşviklerimiz ile işyerlerimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle