İşkur Kadınlara Meslek Kazandırıyor

İşkur Kadınlara Meslek Kazandırıyor

İŞKUR tarafından açılan aktif işgücü programları kapsamında mesleki eğitimini tamamlayanlara sertifikalarını Yalova Valisi Muammer Erol verdi.

aktif işgücü programları kapsamında gerçekleştirilen mesleki eğitimleri tamamlayanlar çalıştıkları işyerlerinde ziyaret edilerek sertifikaları verildi. Sertifika törenine Yalova Valisi Muammer Erol ve İŞKUR Müdürü Erhan Dede de katıldılar. Vali Erol burada sürdürülebilir kalkınmanın öznesi olan kadın işgücünün talep ve beklentilerini de dinlemeyi ihmal etmedi.

İŞKUR Müdürü Erhan Dede ise program hakkında yaptığı bilgilendirmede, “2019 yılı içerisinde bin 553 kişilik Aktif İşgücü Programı düzenledik. Katılımcıların yüzde 60’ı ise kadınlardan oluştu. 2019 yılı içerisinde bin 431 kadın işe yerleştirildi. Yine 2020 yılı ilk iki ay içerisinde sadece kadın iş arayanlara yönelik;  1- Saç Bakım ve Yapımı, 2- Kadın Dış Giysileri Dikim Elemanı, Kadın Kooperatiflerine yönelik 3-Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama Elemanı mesleklerinde 3 ayrı kurs düzenledik. Bu kurslardan 71 Kadın katılımcı faydalandı” sözlerine yer verdi. 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle