İnce’ye Yalova’dan, “Olağanüstü” Destek

26 Temmuz 2022 10:47
İnce’ye Yalova’dan, “Olağanüstü” Destek

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener ve partinin il yönetim kurulu üyeleri, Memleket Partisi 1. Olağanüstü Kongresi’ne katıldılar. Yalova kafilesi kongrede Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de bir araya geldiler.

Memleket Partisi, yönetimdeki istifa dalgasının ardından ilk olağanüstü kurultayını Ankara’da bulunan bir otelde gerçekleştirdi. Muharrem İnce liderliğinde 13 ay önce kurulan partide, geçtiğimiz günlerde yaşanan üst düzey istifalar nedeniyle 60 kişiden oluşan parti meclisi 43 kişiye düşmüş, İnce yaşanan istifaları ‘kuruluş sancısı’ olarak değerlendirerek olağanüstü kurultaya gideceklerini açıklamıştı. Parti meclisini yenilemek üzere toplanan olağanüstü kurultaya, eşi Ülkü İnce birlikte katılan Muharrem İnce, partililerin oluşturduğu koridordan "Gençlerin umudu" sloganlarıyla geçerek kurultayın yapılacağı salona giriş yaptı. Kurultay’ın yapıldığı salona girişte son dönemde artan korona virüsü vakaları nedeniyle maske dağıtıldı ve salonda sık sık maske takılması yönünde anons yapıldı. Kongreye Yalova kafilesi de katıldı. Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, il yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir partili grubu kongrede İnce’yi yalnız bırakmadı.

Burada konuşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kendilerinin parti içerisindeki bazı kişiler tarafından satıldıklarını söyledi. İnce konuşmasında, “Dağ başını duman almış dedik, beraber yola çıktık. Birileri bizi sattı, o yüzden buradayız. Neden sattıklarını zaman gösterecek. Ben sizinle sonsuza kadar yürümek için buradayım. Bu ülkenin kaderini değiştireceğiz” dedi.
Kurultay sonrasında Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’le birlikte Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile buluşan Yalova Kafilesi, her zaman kendisini destekleyeceklerini ifade ettiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sinan

28 Temmuz 2022 03:41
Inceye destekmi, ya Incenin pismaniye gibi eridigini ve bombos oldugunu gorenler kaciyor secimlere kadar bir kendi kalir birde Ozcan Ozelle Ertan Dilaver