İnce’nin Partisi İçin 3 İsim Önerildi

İnce’nin Partisi İçin 3 İsim Önerildi

Muharrem İnce’nin kurması beklenen parti için 3 isim önerisi geldi. İnce’nin partisinin ismini bu 3 isim arasından seçeceği konuşuluyor.

Eski Cumhurbaşkanı adayı ve Yalova eski milletvekili Muharrem İnce’nin parti kuracağı söylentisi türk siyasetine bomba gibi düştü. CHP kanadı duruma tepki gösterirken MHP ve AK Parti kanadı ise, “En doğal ve en tabii hakkıdır” yorumu geldi. İnce’nin parti kuracağına neredeyse kesin gözüyle bakılırken, bu partinin adı için 3 önerinin İnce’nin masasında olduğu dile getiriliyor.  Parti için şu ana kadar; “Birinci”, “Ulusal Sol” ve “Çağdaş” isimlerinin önerildiği kulislere yansıdı.

Yine kulislerdeki iddialara göre genel merkez için arayışa geçen Muharrem İnce ve ekibi, Ankara'da TBMM'ye yakın iki yeri inceledi. İnce'nin çevresine “Küskünler hareketi olmayacağız” diyerek yeni isimlerle yola çıkmak istediğini söylediği belirtildi. Partinin hedef kitlesinin, kimi anketlerde yüzde 30'lara varan kararsızlar olacağı, İnce'nin olası bir seçimde partisinin yüzde 12 oy alacağını iddia ettiği ifade edildi.

Türkiye'yi karış karış dolaşacak

Muharrem İnce'nin, eylül, ekim ve kasım aylarında tüm Türkiye'yi dolaşarak ‘neden yola çıkıldığını' halka anlatacağı da kulislere yansıyan iddialar arasında yer aldı. Aralık ayı gibi partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na verilmesinin planlandığı, 2021 Ocak ayı gibi de partinin kuruluşunun ilan edilmesinin düşünüldüğü öne sürüldü.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

12 Ağustos 2020 16:17