İnce Bahçeli’ye Yalova’dan Cevap Verdi

İnce Bahçeli’ye Yalova’dan Cevap Verdi

 CHP'nin eski Cumhurbaşkanı Adayı ve eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye cevap verdi. İnce, “İttifak ettikleri 30 ilde beka sorunu var da diğerlerinde yok mu” dedi. 

Muharrem İnce ile MHP Lideri Devlet Bahçeli arasındaki söz düellosu sürüyor. Bahçeli’nin Muharrem İnce’yi hedef alan sözlerine İnce kanadından cevap gecikmedi. Cuma namazı öncesinde memleketi Yalova’dan Bahçeli’ye cevap veren İnce, “Sayın Bahçeli, hakaret etmişse iyi bir şey olacak demektir. Çünkü Bahçeli, kime hakaret ettiyse sonra onu desteklemiştir. Geçmişte Sayın Erdoğan’a çok hakaret etmişti, şimdi onu destekliyor. Dolayısıyla yakında beni desteklemeye başlayacaktır. En güzel çarkıfelekliğin örneği de budur. Bakın belediyecilik hizmetleri, çöp toplamak, imar planı yapmak, park yapmak, yoksullara yardım etmek Türkiye’nin bir beka sorunu olamaz. Bunlar sırada belediyecilik hizmeti. Şimdi 30 ilde ittifak kurdular. Diğer illerde kurmadılar. Türkiye’de 30 ilde beka sorunu var da diğer illerde yok mu? Neresinden bakarsanız bakın tutarsızlık var” dedi.

İnce sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yine Sayın Bahçeli, ‘herkes yoluna’ demişti. Herkes yoluna dediği zaman beka sorunu yok muydu? Tekrar ediyorum, beka sorunu değil zeka sorunudur, ama unutmayın Trump Türkiye’yi tehdit ettiğinde, tweet attığında Erdoğan’ın üzgünüm demesi Türkiye için beka sorunudur. Ona cevap verememesi Türkiye için bir varlık sorunudur. Gençlerin Türkiye’yi terk etmesi bir beka sorunudur. Ayrıca Katar şeyhinden hediye uçak alıp tank fabrikasını, palet fabrikasını Katarlılara devretmek Türkiye için bir beka sorunudur. Bunların böyle bilinmesini isterim ve şundan da eminim ki, Sayın Bahçeli, Sayın Erdoğan’a ne hakaretler etti. Erdoğan ona ne hakaretler etti. Şimdi Bahçeli, Erdoğan’ı destekliyor. Sonra Devlet Bahçeli babam yaşında. Ben kendimden büyüklere hakaretle karşılık vermem. Karşılık vermemem onun haklı olduğunu göstermez ama, Erdoğan’a ettiği hakaretleri unutup bugün destekliyorsa ona ettiği hakaretleri de unutup yarın beni destekleyeceğinden eminim.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle