İnce, 100 Bin İmza Toplayacak

İnce, 100 Bin İmza Toplayacak

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bir hafta sonra CHP Genel Merkezi'ne parti içi tüzük değişikliği teklifi sunacağını belirterek, "Tüzük değişikliği teklifini 100 bin CHP'linin imzasıyla sunacağım" dedi.

CHP Yalova Milletvekili İnce, kongre sonrasında bir kez daha yollara düştü. İnce tüzük değişikliği için üyelerden 100 bin imza toplayacak. Konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan İnce, “Parti yönetiminden tüzük değişikliğini bekliyorum; çünkü CHP’yi umut yapmak, umutları yeniden yeşertmek 80 milyona fayda sağlayacaktır. 1 hafta 10 gün bekliyorum. CHP’de tüzük değişikliği önerimi 100 bin CHP’linin imzasıyla yapacağım. 1 milyon 300 bin üyemiz var. 100 bin CHP’liden önümüzdeki günlerde başlayacağım toplamaya. 3 önerim var. Birincisi, cumhurbaşkanı adayımızı 1 milyon 300 bin üye seçsin; sandığı koyalım, onlar seçsin. İkincisi, imza rezaletini bitireceğiz. Bana yapılan imza rezaletini bitireceğiz. Üçüncü öneri de 2 seçimde partiyi 1’inci parti yapamayan başkan istifa edecek. Bunları CHP’nin tüzüğüne yerleştirdiğimizde 80 milyonun gönlüne gireceğiz. Enerjimden, duygularımdan hiçbir şey kaybetmedim, bunu başaracağız” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Selim

12 Şubat 2018 17:09
Ince Allahaskina niye yoruyorsun milleti boyle balon seylerle, ya bir git artik yeter, 150 balon onergen yazdigin 15 siirinden baska ne verdin. Yok tuzuk degissin yok buzuk degissin, ille kendini bir yerlere tasimak icin yaptigin bu ufak saltolar artik kabak tadi verdi. Kaybettin cekil kosene yaaa