İmes Hedefe Emin Adımlarla İlerliyor

06 Ağustos 2020 10:01
İmes Hedefe Emin Adımlarla İlerliyor

Yalova İMES Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir 1. Ve 2. Etaplar için toplu temel atma törenini 2021 yılında gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Yalova’da 5 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulum çalışmalarına pandemi dönemindeki 1 aylık bir gecikmenin ardından start veren İMES OSB yeniden hedeflerine kilitlendi. Şu an itibarı ile 230 üyesi olan İMES OSB’nin temel atmasının ne zaman yapılacağı sorusuna ise Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir cevap verdi. Hedeflerinde her hangi bir sapma yaşamayacaklarını dile getiren Özdemir, “Pandemi döneminde kısa bir sürelik aksama yaşadık. Ama çalışmalarımızın startını yeniden verdik. Yaz sezonunda durmaksızın çalışacak ve yaşanan kaybı telafi edeceğiz. Hedefimizde 2021 yılında temel atmak vardı. Bu hedefimizden sapmış değiliz. 100’e yakın fabrikanın temelini hedefimize uygun olarak 2021 yılında görkemli bir törenle atacağız. Törene tüm devlet erkanımızı da davet ediyoruz. Biz ülkemize değer üretmek, bunu yaparken de on binlerce kişiye istihdam sağlamak istiyoruz” dedi.

Yalova İMES Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir en önemli iddialarından birisinin ise, Türkiye’de ki ilk ve tek “Yeşil OSB” olmak olduğunu dile getirdi. Özdemir, “Biz enerjimizin %50’ni güneş enerjisinden karşılayacağız. Böyle bir Organize Sanayi Bölgesi yok Türkiye’de yok. Yalova çevreci diyorlar. Çevrecilikten ne anlayacağız? Bir yandan bacayı, kömürü yak, sonra yanda sera kur. Çevrecilik mi bu? Eğer, yenilenebilir enerji yani (karbon yakıtı tüketmeyen bir enerji kaynağı kullanıyorsanız) çevreci olma yolunda doğru adımı atmaya başladınız demektir. Bu artık Yalova’nın, Türkiye’nin projesidir. Biz bu projeyi bitirdiğimizde önce Yalova ‘Enerjisinin %51’i güneşten karşılanan tek OSB bende’ diyeceğiz. Bu aynı zamanda üyelerinin daha ucuz elektrik tükettiği bir sistem demek. Türkiye’de yerli, yenilikçi ve yeşil OSB’nin üssü Yalova olacak

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle