İmak Toplantısı Vali Erol Başkanlığında Yapıldı

27 Ocak 2023 09:12
İmak Toplantısı Vali Erol Başkanlığında Yapıldı

Yılın ilk İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı (İMAK) Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda mesleki eğitim ve aktif işgücü programları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

İMAK 2023 yılının ilk toplantısını Yalova Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Yalova Valisi Muammer Erol’un başkanlık ettiği toplantıya; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Naim Ardıç, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Aydın Bakoğlu, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, İl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Vekili Ahmet Ortakoğlu, TÜRK-İŞ Temsilcisi: Murat Şahin, , HAK-İŞ Temsilcisi Nebi Karagöz, MARKA Temsilcisi Murat Özkan, Yalova Üniversitesini temsilen Prof. Dr. H.Yunus Taş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Murat Arslanhan, Kadın Derneklerini temsilen Yalova Girişimci Kadınlar Derneği Zuhal Karakoyun da katıldı.

“Mesleki eğitim ele alındı”

2022 yılında alınan kararlar ve yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantı, Çalışma ve İş Kurumu tarafından yapılan sunumla devam etti. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda yapılan faaliyetlerin değerlendirmesi, ilin mesleki eğitim ve istihdam verileri, mesleki rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, mesleki eğitim protokolleri ve aktif işgücü programları hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından, toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün alan dal açılması teklifleri, istihdam ve mesleki eğitime ilişkin önerilerin alınması ile son buldu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle