İlköğretim Haftası Armutlu’da Kutlandı

17 Eylül 2022 10:28
İlköğretim Haftası Armutlu’da Kutlandı

İlköğretim Haftası Armutlu ilçesinde gerçekleştirilen törenle kutlandı. Armutlu Kaymakamı Alparslan Kılıç ve Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat’ı çiçeklerle karşılayan minikler sahneledikleri gösterilerle de uzun uzun alkış aldılar.

2022-2023 Eğitim ve öğretim yılı kısa bir süre önce start aldı. Bu çerçevede İlköğretim Haftası da etkinliklerle kutlanıyor. Armutlu ilçesinde kutlamalar Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Fıstıklı İlkokulu’nda da öğrencilerin hazırladığı gösterilerin yer aldığı bir program düzenlendi. Programa katılan Armutlu Kaymakamı Alparslan Kılıç ve Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Armutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Alpar Canatan yaptı. Eğitim kalitesinin yükselmesinde herkese pay düştüğüne vurgu yapan bir konuşma gerçekleştiren Canatan, “Eğitim Öğretim milletimiz ve insanlık için büyük önem taşımaktadır. Kuşkusuz eğitim üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gererken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir. İlçemizin eğitimini yükseltmesinde en büyük görev eğitimin her kademesinde görev alan yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ile öğrencilerimize düşmektedir” dedi.
Konuşmanın ardından sahne alan minikler sergiledikleri gösterilerle uzun uzun alkış aldılar. Armutlu Kaymakamı Alparslan Kılıç ve Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat program sonrasında öğrenci ve öğretmenlerle bir süre daha sohbet ettiler. 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle