İlk İncelemeyi Hastane Çalışmasında Gerçekleştirdi

İlk İncelemeyi Hastane Çalışmasında Gerçekleştirdi

Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, yapımı devam eden 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi çalışmaların yerinde inceledi.

400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray’da ayağının tozuyla ilk incelemesini burada gerçekleştirdi. Sağlık İl Müdür Yardımcıları ile birlikte hastanenin şantiyesine giden Eray’ı üstlenici firmanın yetkilileri karşıladı. Çalışmaların geldiği nokta, ilerleme ve taahhüt zamanına kadar hastane çalışmasının yetişip yetişmeyeceği hakkında da bilgiler alan Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, hastanenin Yalova açısından büyük bir önem taşıdığına dikkat çekti.

200 bin metrekare arsaya kurulacak olan hastanede 400 yatak, 524 deprem izolatörlü güvenli bina, 80 bin metrekare kapalı alan bulunacak. İnşası başlayan hastanede bin araçlık otopark, 4 cepheden 14 giriş, 130 poliklinik, 221 tek kişilik oda, 15 ameliyathane, 105 yoğun bakım ve palyatif yatağı, anjiyo, KVC birimleri, yanık ünitesi, onkoloji hizmet birimi yer alacak. Bunlarla birlikte hastanede anaokulu ve kreşte bulunuyor. Yalovalıların uzun süredir beklediği bu proje en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle