İlim Yayma Cemiyeti’nde Çelebi Dönemi

30 Ocak 2023 08:42
İlim Yayma Cemiyeti’nde Çelebi Dönemi

Yalova İlim Yayma Cemiyeti olağan kongresini gerçekleştirdi. MÜSİAD Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongre sonrasında cemiyet başkanlığına Süleyman Çelebi seçildi.

Yalova’da özellikle eğitim alanında yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Yalova İlim Yayma Cemiyeti gerçekleştirilen kongre ile yeni yönetimini belirledi. Kongrede Süleyman Çelebi cemiyetin yeni başkanlığına seçildi. Görevi Fazıl Özyıldırım’dan devralan Çelebi bunun bir bayrak yarışı olduğunu ifade ederek devraldığı bayrağı daha ileriye taşımak istediğini ifade etti. Yalova İlim Yayma Cemiyeti’nde 25 yıl gibi rekor bir süre başkanlık yapan Fazıl Özyıldırım’a da teşekkür eden Çelebi, “İlim Yayma Cemiyeti ülkemizin en eski cemiyetlerinden, köklü, saygın, insanımızın gönlüne hitap eden, aşırılıklardan uzak, her kesimin saygı ve sevgisini kazanmış, ilme ve ilim yolundaki öğrencilere destek veren bir STKdır. Yalova’da 54 yıldır hizmet veren, 25 yılında Fazıl beyin başkanlığını yürüttüğü, yönetici arkadaşlarının desteğiyle güzel hizmetler yürütmüştür. Yüksek Öğretim Yurdumuz ise bu görevleri taçlandırmıştır. Bu nedenle Fazıl beye ve emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarına özellikle teşekkür ederim.  Böyle köklü bir derneğe başkanlık görevine en layık kendim olmamakla beraber, verilen görevden sakınmama adına ve çok değer verdiğim kalifiye arkadaşlarımın desteğine inanarak bu görevi yürüteceğimize, Yalova’da örnek bir cemiyet olabilme azmimizin olduğunu belirtmek isterim.  Yalova Şube yönetimi olarak Yüksek Öğretim Yurdumuzu çok önemsiyor ve bu yurdumuzu da Türkiye çapında olduğu gibi Yalovamızda da saygın yurtlar kategorisindeki yerini alacaktır. Üniversitemiz şu anda tatile girmiştir. Tatil dönüşü öğrencilerimiz 250 kişilik yurdumuzda inşallah yerlerini alacaklar. Yurdumuza 2. Dönemde yeni öğrenci alımlarına da başlanacaktır. Yurdumuzun tüm eksiklikleri tamamlanmış, hizmete hazır duruma gelmiştir. Yurt Müdürümüz Ömer Faruk Satır kardeşimiz hem tecrübeli, hem fedakar bir kardeşimiz, bir yandan yurt inşaatıyla, bir yandan da öğrencilerimizle tatlı iletişim kaynakları oluşturarak idareciliğini yürütmektedir. Yalova’mız İlim Yayma Cemiyetinden çok şeyler beklediğini, yönetim kadrolarımızla bu beklentileri karşılayacağımıza inancım tamdır” dedi.

Yalova İlim Yayma Cemiyeti Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; Süleyman Çelebi, Mehmet Özhan, Selim Karahan, Abdullah Yanık, Y. Vehbi Karaman, M. Arif Kaya, Özkan Gümüş, Muhammet Beşir, M. Emin Yağcıoğlu, Sami Arabacı, Hasan Ağırbaş, Abdullah Sezen, B. Batuhan Şirinbilek, Rıfat Külahlı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle