İlhan, “Sporun Iyi Ve Güzel Yönlerini Yapmaya Çalışıyoruz”

İlhan, “Sporun Iyi Ve Güzel Yönlerini Yapmaya Çalışıyoruz”

Yalova Gençlikspor’un Başkanı Gencer İlhan, hafta sonunda yaşanan olaylar sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Rakip takımın lisanslarının yanlarında olmadığını rakibin zaafını değerlendirip 3-0 hükmen galip gelebileceklerini belirten İlhan, sporun iyi ve güzel yönlerini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Olayların başlangıcının İzmir’e dayandığını belirten Yalova Gençlikspor Başkanı Gencer İlhan,” Biz rakibimizi iyi ağırlamaya çalıştık. Hatta lisansların yanlarında yoktu ve biz bu duruma itiraz etmedik. Rakibimizin zaafını değerlendirip 3-0 hükmen galip de gelebilirdik. Lisanslarını kaybettiklerini söylediler ve biz de anlayışlı bir şekilde davrandık. Biz, sporun iyi ve güzel yönlerini yapmaya çalışıyoruz. O anlamda itiraz da etmedik. İzmir’den buraya kadar gelmişiniz, bizim misafirimizsiniz dedik. Onların İzmir’de yapmadıkları karşılaşmayı biz burada yaptık. Ancak orada herkesin şahit olduğu olaylar meydana geldi. Özellikle kalecilerinin, sporcularımızı tahrik etmeleri ve benzeri hareketler. Bizim takımımızın yaş ortalaması 16. Onların yaş ortalaması 40. Ablalık edecekleri yerde sporcularımızı tahrik ettiler. Rakip takım oyuncuları, sporcularımıza ağıza alınmayacak küfürler sarf etti. Rakip takımda hem yönetici, hem antrenör hem de futbolcuları, sporcularımıza küfür etti. Aşırı derecede tahrik var. Tabii ki tahriklere kapılmamamız gerekirdi. Sporcularımızla daha sonra toplantı yaptık ve tahrikin karşılığının bu olmaması gerektiğini söyledik. Yapmamaları lazımdı. Aslında hastanelik bir durum yoktu. Sadece oradaki tartışma ve arbedede sporcuların parmaklarında yaralar oluşmuş onun için hastaneye gidildi. İzmir’deki maçta Elitspor takımını destekleyen taraftarlar, statta oyuncularımıza hakaret edip küfür savurdular. Hatta biz hocalarına, “Hocam seyirciler, sporcularımıza küfür ediyor engellemeyecek misiniz” dediğimizde hocaları bize, “Onlar taraftar ben ne yapabilirim” şeklinde yanıt verdi. Artık bu noktadan sonra Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği kararı bekleyeceğiz. Biz, her durumda sporcularımıza saygı, seviye ve centilmenliği aşılıyoruz. Ancak olayların bu noktaya gelmesinin en büyük sebebi rakip takım oyuncularıdır. Rakip takımdaki oyuncuların kişisel ahlakının bozuk olduğuyla ilgili TFF’ye dilekçe yazacağız. Karakolda onların da ifadesi alındı bizim sporcularımızın da. Yapılan tahriklerin, küfürlerin hepsini bir dilekçe şeklinde TFF’ye sunacağız. Rakip takımda sadece şahıs olarak oyuncular hakkında karakolda şikayette bulunduk” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle