İlçe Çöplüğü İlaçlandı

İlçe Çöplüğü İlaçlandı

Armutlu Belediyesi ekipleri ilçede bulunan katı atık depolama alanında haşerelere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. 

Toplum sağlığını tehdit eden uçkunlara karşı ilaçlama çalışmalarına hız veren Armutlu Belediyesi ekipleri, çalışmaları kapsamında ilçe çöplüğünde sivrisinek ve diğer uçkunlara karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirildi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Armutlu Belediyesi yetkilileri, şunları söyledi, ”Armutlu Belediyesi olarak ilçemizin birçok noktasında kanal, kanalizasyon ve yağmur suyu giderlerinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Diğer zamanlarda ilçemizde bulunan süs havuzları, çöplük, gübrelikler, piknik alanları ile kanal ve kanalizasyon önlerinde ilaçlama çalışmaları yaptığımız gibi şimdi de ilçe çöplüğünde ilaçlama çalışması yaptık. Vatandaşlarımızın her mevsimde uçkunlardan rahatsız olmasının önüne geçiyoruz. Kullandığımız tüm ilaçlar, Sağlık Bakanlığı tarafından, halk sağlığı alanında kullanılmasına ruhsat verilmiş ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmış ilaçlardır” dediler.

İlaçlama çalışmalarında hedefin sivrisinek, karasinek ve farelere yönelik olduğunu dile getiren yetkililer, bu çalışmalar ile bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlediklerini de kaydetti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle