İDO Seferleri Başladı

İDO Seferleri Başladı

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), Yalova-Yenikapı ve Yalova-Pendik hattındaki seferlerini 01 Haziran 2020 tarihi itibarı ile başladı.

İDO tarafından yapılan açıklamada koronavirüs tedbirleri ve valilik kararları nedeniyle yapılamayan seferler 01 Haziran 2020 Pazartesi tarihi itibarı ile başlatıldı.

İDO tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Resmi kurumlar tarafından iletilen yeni bilgilendirmeler kapsamında ilk olarak Pendik-Yalova ve Yenikapı-Yalova hatlarımızdaki İDO seferlerimiz 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır. İlgili hattımıza ait sefer saatlerini www.ido.com.tr adresimizden görüntüleyebilir ve 0850 222 44 36 veya 444 44 36 numaralı Çağrı Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

65 yaş üstü HES kodu bulunduracak

Öte yandan yapılan duyuruda ayrıca 65 yaş üstü tüm misafirlerin seferden 15 dakika önce terminalde bulunması gerektiği belirtildi. Yapılan açıklamada bir de 65 yaş üstü misafirlerin yanlarında seyahat izin belgeleri ve HES (Hayat Eve Sığar) kodlarını da bulundurmaları gerektiği önemle belirtildi. 65 yaş üstü misafirlerin HES kodu ve seyahat belgesi kontrollerinin terminallerde yapılacağı bildirildi.

Maskesi bulunmayan yolcuların ise terminale ve gemilere alınmayacağı kaydedildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle