“Hedef 3 Milletvekilliği Ve Tüm Belediyeler”

13 Ekim 2021 09:40
“Hedef 3 Milletvekilliği Ve Tüm Belediyeler”

AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’ne katılan AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş 2023 ve 2024 seçimleri için hedef gösterdi.

Kurtulmuş 2023 seçimlerinde Yalova’da 3 milletvekili çıkartılmasını 2024 seçimlerinde ise Yalova Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyelerin AK Parti şemsiyesi altına alınmasını istedi.

AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Danışma Meclisine, AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş, AK Partili ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat mensupları katıldılar.

Salona alkışlar arasında giren AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş katılımcıları selamladı. Meclisin açılış konuşmasını ise AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar yaptı.

“Birlik ve beraberlik içerisindeyiz”
Parti teşkilatı olarak Yalova’da tam bir birlik ve beraberliğin hakim olduğunu ifade eden AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, “Dolu salona bakıp sizdeki bu coşku ve heyecanı görünce kimsenin bizim sırtımızı yere getiremeyeceğine inancım daha da artıyor. Gerek pandemi dönemi ve gerekse pandemiden sonra gece gündüz demeksizin çalışan teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin hakkını ödememiz mümkün değil. Pandemi sürecinde gece gündüz demeden halkımıza yardımlar ulaştırmak için çalıştık. Yalova halkı da Ak kadroların ne denli vatandaşın yanında olduğunu gördü. Bugün bu salondaki coşku ve inanç da yaklaşmakta olan 2023 seçimlerine ne kadar hazır olduğumuzun en büyük ispatıdır. CHP kadroları bizim moralimizi bozmak adına sosyal medyadan yırtınsalar da biz bunlara sadece gülüp geçiyoruz. Biz düzenli olarak halkımızın nabzını tutuyor, vatandaşlarımızın görüşlerini alıyoruz. Her hafta Salı günü il başkanlığımızda halk günü yapıyor vatandaşımızı dinliyoruz. Yalova’da ne olup bitiyor biz her şeyin farkındayız. Biz kesinlikle birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Biz birlik ve beraberlik içerisinde oldukça 2023 başta olmak üzere tüm hedeflerimize ulaşırız. Cumhurbaşkanımızın bu denli yoğun bir mesai ile çalışmasına baktığımda bizim durma lüksümüz olmadığını görüyorum. Teşkilatlarımızla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik duracağız” dedi.

Tutuk hizmetleri anlattı
AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın ardından sahneye gelen Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk ise hizmetleri anlattı. Bir sunum eşliğinde çalışmaları paylaşan Tutuk ise, “06 Mart 2020 tarihinde görevi geldiğimizde veznelerde alacaklıların avukatları oturuyordu. 234 icra dosyası ile belediyeyi devraldık. Banka hesaplarımızda bloke vardı. Pandemiye rağmen çok kısa sürede hacizli borçların tamamını ödedik. Şu anda Yalova Belediyesi’nin hiçbir müteahhitte borcu yok. Alacağım var diyen varsa gelip alsınlar. Çiftlikköy ve Yalova sahillerini bisiklet yolları ile birbirine bağladık. Yıllardır kronikleşen sorunları çözdük. Bize destek veren il başkanımız ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. İstanbul Caddesi esnafımızdan gelen talep üzerine burada asfaltlama ve aydınlatma projelerini hayata geçirdik. Birkaç güne caddede tüm ışıklar yanacak. Ardından Gazipaşa Caddesi’nin ışıklandırmasının kalanına başlayıp Donanma tesislerine kadar götüreceğiz. Yıllarca halka bela olan parkomatçıları kaldırdık. Bir daha da gelmeyecekler. 16 ana caddede asfaltlama yapıyoruz. Çevre yolunu tüm düzenlemesi ile açacağız. Göreve geldiğimizde depremin ardından 22 yıl geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmamıştı. Ama biz taşın altına elimizi koyduk. Ada bazlı kentsel dönüşümü ilan ederek yıllardır büyük bir sorun olan bir imar sorununa son noktayı koyduk. Yeni parklar yapıyoruz. Bu modern parklar ailelerimiz ve çocuklarımızdan da büyük bir beğeni topluyor. Parkları güvenlik kameraları ile donatıp daha güvenli hale getiriyoruz. Dere ıslahlarına da başlıyoruz. 10 Mahallemizde 10 spor tesisi yapacağız. Bunların yerleri tespit edildi. Kısa süre içerisinde bunları da halkımıza sunacağız. Çevre yolu ile yıllardır yapılamayan 18 uygulamasını da gerçekleştirdik. Üstüne de tapuları vatandaşlarımıza dağıttık. Çevre yolu ihalesi de kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir. İçmesuyu ve ana ishale hattında ciddi sorunlar yaşıyoruz. Yüzde 40’lık kaçak oranı var. İlbank ile yapılan görüşmeler sonucunda ana ishale hattının projelerini çizdik, imzalarımızı attık. 3 ay içerisinde ihale aşamasına gelecek. 20 milyon Euro’ya mal olacak bu proje sayesinde içme suyu altyapımızı da modernize edeceğiz” dedi.

“Gezmedik yer bırakmadık”
AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol meclis çalışmalarından artta kalan tüm zamanı Yalova’da geçirdiklerini dile getirerek, “Halkımızla içiçe bir çalışma ortaya koyuyoruz. Milletvekilleri olarak bizler, il başkanımız ve belediye başkanlarımızla ilimizde gezmedik yer, ziyaret etmedik vatandaş bırakmadık. Vatandaşlarımızın dertlerini dinledik ve sorunlarını giderdik. Biz gönüllere girmeyi başaran AK Parti ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere verdiği talimatla her zaman halkımızla içiçe olmayı sürdüreceğiz” dedi.

“Hizmet kolay zor olan gönüllere girmek”
Meliha Akyol’un ardından söz alan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise hizmetlerin işin kolay kısmı olduğunu zor olanın halkın gönlüne girmek olduğunu dile getirdi. AK Parti’nin kurulduğu günden beri halkın gönlündeki yerini koruduğunu vurgulayan Büyükgümüş, “Burada yapılan birçok hizmetlerden bahsedildi. Bunların daha birçoğunu da hep birlikte hayata geçireceğiz. Bunu bu salonda kendini bulan bu coşkuyla, bu kardeşlikle siyasette yol yürüdüğümüz sürece kat edemeyeceğimiz hiçbir menzil yok. Bu eserleri halkımıza kazandırmak inanın işin kolay kısmı. Zor olan ve önemli olan ise gönüllere girebilmek. Biz ilimizde yürüttüğümüz çalışmalarla halkımızla hep beraber oluyoruz. Fikirlerimizi ve davamızı ilimizde yaşayan herkese anlatıyor, her yere taşıyoruz. Durmak bilmeden yola devam edeceğiz. Önümüzdeki ilk hedef 2023 seçimleridir. Ardından 2024 seçimleri var. Allah’ın izni ile bu davayı Yalova’da her zaman zaferle taçlandırarak yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2023’ün son virajı”
AK Parti Genişletilmiş Danışma Meclisi’nin son konuşmasını ise, AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş konuşmasında, “Yalova’da dava arkadaşlarımızla bir araya gelmekten ve Yalova halkı ile kucaklaşmaktan son derece memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Yeni bir dönemin başlangıcında 2023’ün son virajına girerken yapmakta olduğumuz bu danışma meclisi toplantılarının her zaman olduğundan daha önemli ve değerli olduğunu bilmenizi isterim. Bugüne kadar getirdiğiniz bu davayı bundan sonraya da taşıyacaksınız. Biz Ak Partiyi sadece bir ismi, amblemi olan siyasi oluşum olarak görmüyoruz. Ak Parti Türkiye’de milli siyaset geleneğinin bugün ki temsilcisi olan güçlü bir partidir. Türkiye’nin iktidar partisidir. Allah’ın izni ile yoluna sağlam adımlarla devam edecektir. Ama bunun da üzerinde AK parti bir dava hareketidir. Türkiye’nin geleceğidir. Milletimizin kökü mazide olan atisi bu harekettir” dedi.

“36 bin üyenin tamamını dolaşacağız”
Yalova’da partinin 36 bin üyesi olduğunun altını çizen AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş bu üyelerin hepsinin tek tek ziyaret edilmesini istedi. Üyelerin çalışmalara iştirak etmelerinin sağlanmasını da isteyen Kurtulmuş sözlerine şu şekilde devam etti, “İddia, irade ve ahlak sahibi olan kadrolar olarak yolumuza devam edeceğiz. Dayanışmamızı arttıracağız. 2023’e giderken bu yoldaki eksikliklerimizi, noksanlarımızı gidererek süratli bir şekilde yürüyüşümüze devam edeceğiz. 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha Cumhurbaşkanı yapacağız. Yalova bu anlamda bize her zaman güçlü destek veren bir ilimizdir. 2024 seçimlerinde ise çok güçlü bir oyla tüm belediyeleri kazanacak ve halkın güvenini tazeleyeceğiz. Bunları yapacak olan sizlersiniz. Yalova Teşkilatımız bunu yapacak. Bizi de çalıştıracaksınız. Ne zaman çağırırsanız geleceğiz ve sizinle birlikte burada çalışacağız. Yalova’da 36 bin üyemiz var. Yalova’da ki teşkilat mensuplarımız hiç kimse olmasa bile buraya yeter. Öncelikle bu yılsonuna kadar 36 bin üyemizin tamamına tek tek ulaşacağız. Onları da çalışmaların içerisine katacağız. Birileri algı operasyonları yapıyorlar. Z kuşağı, falan filan bunları geçin. Türkiye’nin gençlik kesiminde de,  18-30 yaş arasındaki kuşakta da, birinci parti AK Parti’dir, açık ara birincidir. Hangi anketi istiyorlarsa alıp önlerine koysunlar. Size algının üzerinde bir rakam veriyim. Türkiye’de AK Parti’nin üye sayısı 11 milyon 500 bindir ve bu rakam bütün partilerin üye sayısının üzerindedir. Sizler Yalova’yı fethedeceksiniz. 2023’de sandıklardan yeniden vira bismillah diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan çıkacak.  Yalova’da 3 milletvekili alacağız. En sonunda 2024 seçimlerinde Yalova Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyeleri de AK Parti şemsiyesi altında toplayacağız”

Konuşmaların ardından AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk ile AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ile Meliha Akyol AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a hediyelerini sundular.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle