"Hastanelerde Bekleme Süreleri Azaldı"

"Hastanelerde Bekleme Süreleri Azaldı"

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçkyılmaz, Yalova Devlet Hastanesi’nde hasta görüntüleme cihazlarının tamamıyla yenilendiğini dile getirdi.

Yakın zamanda Yalova Devlet Hastanesi bünyesine dijital röntgen cihazının da geleceğini söyleyen Küçükyılmaz, “Sene başında MR cihazlarımızı ve Tomografi cihazlarımızı son model parçalarla donatmıştık. Aynı zamanda hastanemiz, dijital teknolojilere en uyumlu hastanelerden birisidir. Bu amaçla röntgen cihazlarımızın tamamı dijital röntgen cihazlarına çevrilecek. Yakın bir zamanda onu da çevireceğiz. Böylelikle hastanemizdeki bütün görüntülenme sistemleri dijitalize olmuş olacak” şeklinde konuştu.

’24 saat hasta çekimi yapılıyor’
“Yeni makinelerinde gelmesi ile birlikte hastaların da bekleme süresi kısalmıştır” diyen Küçükyılmaz, “Bekleme ile ilgili en ufak bir sorunumuz yok. Neredeyse 3 gün içinde hastanın çekimi yapılıyor. Bir meme ultrosonu var. Oda Türkiye’nin her yerinde bazen bir yıl, sekiz ay, altı ay gibi bir bekleme süresi veriliyor. Yalova’da meme ultrosonunda bekleme süresini zannediyorsam 1 haftaya kadar indirdik. Hastanemizde 24 saat çekim yapılıyor. Şunu söylemek gerekir. Yalova’nın ameliyathane malzemeleri de dahil olmak üzere yenilenmeyen hiçbir şeyi kalmadı. Sürekli yenileniyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle