Hastaneler Yaz Yoğunluğuna Hazır

Hastaneler Yaz Yoğunluğuna Hazır

Ramazan ayının ardından başlayacak olan yaz sezonu dolayısıyla hastanelerde aratacak nüfusun sağlık taleplerine cevap verebilmek adına teyakkuza geçti.

 Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, "Nüfus yoğunluğuna karşı hastanelerde tüm önlemlerimizi aldık" dedi.


Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, yaz aylarında nüfusunda artış yaşanan Yalova’daki hastanelerde buna göre önlemler aldıklarını söyledi. Küçükyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sekreterliğe bağlı hastanelerde yaz ayları ve okulların kapanmasıyla birlikte bir yoğunluk beklediklerini ifade etti. Buna karşılık tüm hazırlıkları tamamladıklarını dile getiren Küçükyılmaz, “Çınarcık Devlet Hastanesi’nde yaz aylarında yoğunluk yaşanmakta. Biz de bu yoğunluğu göz önüne alarak hastanemizdeki hekim ve personel sayısını artırdık. Keza bu yoğunluk Yalova Devlet Hastanesi’nde de yaşanıyor. Bu yıl hekim kadromuza 29 doktor da katıldı. Buradaki yoğunluğu da önlemlerimizi aldık. Yaz sezonu boyunca hastanelerimizde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle