Halkı Kandırmaya Çalışıyorlar

Halkı Kandırmaya Çalışıyorlar

Yalova’nın ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı olan CHP’li Jülide Güner’den, AK Parti proje kitapçığında yer alan “Kültür Korusu” projesine eleştiri geldi.

“Proje kitapçığınızda bulunan Kültür Projenizi hiç olmazsa kağıt üzerinde açıp bir inceleseydiniz. İlgili kanunlardan ve mülkiyet hakkından bihaber proje yapılamaz” diyen Güner; “Mülkiyeti TİGEM’e ait olan ve 49 yıllığına GARDEN A.Ş’ye kiralık verilen bir taşınmaz üzerinde nasıl olurda proje yapabiliyorsunuz. Hiç olmazsa zahmet edip proje yapacağınız mülkiyetlerin kime ait olduğunu öğrenseydiniz. Bunun adı düpedüz halkı kandırmak” diyerek açıklamalarına devam etti.

Başkan Yardımcısı Güner; “Geçtiğimiz aylarda meteoroloji arazisinde yapıldığı gibi hukuki süreci beklemeden resmi prosedürleri yerine getirmeden, Yalova’yı ve Yalovalıyı düşünmeden, ben yaparım olur mantığı ile hareket edenler, proje kitapçıklarında sundukları projelerde ya şahıs arazilerini ya da uzun süre kiralanmış, kullanımı başkalarına ait olan kamu arazilerini yer olarak göstermişler. Ayrıca bu ülkede hukuku ve kanunları da yok sayamazsınız. Yalova bir kıyı kentidir ve kıyı kanunlarına tabidir. Kıyı kenar çizgisine uygun olmayarak yaptığınız tüm projeler kağıt üzerinde kalmaya mahkumdur. Yalova halkını kandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu gün Yalova halkını kandırmaya çalışanlara en güzel cevap 31 Mart günü bizzat halk tarafından verilecektir” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle