Gürel Sendikaları Ziyaret Etti

Gürel Sendikaları Ziyaret Etti

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve CHP Merkez İlçe Başkanı Erdem Doğancı Eğitim-Sen ve Sağlık Emekçileri Sendikası Yalova Temsilciliklerini ziyaret etti.

Gürel ülkede eğitim ve sağlık alanında birçok sorun yaşandığını da dile getirdi.

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel’in ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor. Toplumun her kesimini kucaklamayı hedefleyen bu ziyaretler Eğitim-Sen ve Sağlık Emekçileri Sendikası Yalova Temsilcilikleri ile devam etti. Ziyarette Gürel’e, CHP Merkez İlçe Başkanı Erdem Doğancı da eşlik etti. İlk olarak Eğitim-Sen Yalova Temsilciliği’ni ziyaret eden Gürel’i sendika yöneticileri karşıladı. Sendika binasında gerçekleşen sohbette ülke genelinde eğitim anlamında ciddi sorunların yaşandığını vurgulayan Gürel, “Eğitim bir ülkenin can damarlarından en önemlisidir. Ancak son 19 yılda ülkede eğiti alanında sorunlar giderek büyüdü. Eğitim olanaklarına eşit bir şekilde erişim ve yaşam boyu eğitim olanaklarının özellikle eğitime erişemeyenleri de kapsayacak bir biçimde düzenlenmesi insan haklarına ve onuruna saygının, bireyin kişiliğinin tüm yönleriyle gelişiminin ve özgürleşmesinin temel güvencesidir. 19 yıllık AKP iktidarında eğitimde demokratik ideallerden, bilimsel ve çağdaş pedagojik ilkelerden giderek uzaklaşılmış, ‘kindar ve dindar’ nesil yetiştirme yaklaşımıyla geçmişin olumlu birikimi de yok edilmiştir. Devletin anayasal olarak eğitim hakkını sağlama yükümlülüğü yerine getirilmemiş, parasız ve nitelikli eğitim hedefinden vazgeçilmiş, devlet okullarını güçsüzleştirici politikalar ısrarla sürdürülmüştür” dedi.

Gürel, Eğitim-Sen ziyaretinin ardından Sağlık Emekçileri Sendikası Yalova Temsilciliğini de ziyaret etti. Sağlıkçıların pandemi döneminde halkın sağlığını korumak adına özverili bir çalışma ortaya koyduklarını ve bu gayretli çalışmayı halen sürdürdüklerini dile getiren Gürel, “Ne yazık ki sağlıkçılarımızın bu özverisi maalesef görmezden gelinmiş içerisinde bulundukları sorunlar yumağı bir çözüme kavuşturulamamıştır. Sağlıkçıların iş yükü pandemi döneminde artmış ancak bu artış maaşlara yansıtılmamıştır. Hükümet sağlık çalışanlarının çığlığına kulaklarını tıkamaktan başka bir şey yapmamıştır” diye konuştu.

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve CHP Merkez İlçe Başkanı Erdem Doğancı Eğitim-Sen ve Sağlık Emekçileri Sendikası Yalova Temsilcilikleri yöneticileri ile görüş alışverişinde de bulundu. Sendika yöneticileri ise Gürel ve Doğancı’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle