Gençlik Merkezi Her Zaman Gençlerin Yanında

Gençlik Merkezi Her Zaman Gençlerin Yanında

Pandeminin zor şartlarına rağmen faaliyetlerini titizlikle devam ettiren Yalova Gençlik Merkezleri gençlere eğitim desteğini sürdürüyor.

Yalova Gençlik Merkezleri pandemi dolayısıyla bir çok etkinliğini sürdüremese de gençlerin ve çocukların eğitimlerini daha rahat sürdürmelerine yönelik çalışmalarına ara vermiyor. “Gençlik Merkezleri her zaman gençlerin yanında” anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Gençlik Merkezleri oluşturulan internet erişim noktaları sayesinde üniversite, lise seviyesindeki gençlerin ve ilkokul seviyesindeki çocukların rahat bir şekilde uzaktan eğitimi sürdürmelerine olanak sağlıyor. Merkezlerde süren çalışmalar hakkında bilgiler veren Yalova Gençlik Merkezleri Müdürü Celal Kahveci, “Okulu bitirip mezun olan ancak üniversiteye gitmemiş olan veya üniversite öğrencisi olan ders çalışmak isteyen gençlerimiz Gençlik Merkezlerimize geliyorlar. Gerek ders çalışıyorlar ve gerekse de uzaktan eğitimlere katılıyorlar. Merkezlerimizde öğrencilerimizin uzaktan eğitim ya da ders çalışmaları için internet erişim noktaları oluşturduk. Gençlerimiz de buralara gelerek eğitimlerini sürdürüyorlar. Bu elbette bizleri çok mutlu ediyor. Onların eğiti yolculuklarına bir nebze de olsa katkı sağlamak ve destek olmaktan mutluyuz” dedi.

“Gelişmelere hızla uyum sağlarız”
Pandemi sürecinde yaşanan değişikliklere de hızlı bir şekilde uyum sağlayacaklarını vurgulayan Kahveci, “Atölyeleri henüz açmadık. Zira üniversiteler kapalı buralarda ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerimiz etkinlikler ve eğitimler düzenliyorlar. Bunun yanısıra okullarda ki gönüllülük faaliyetlerimizi de sürdürüyoruz. Lise, ortaokul ve ilkokulların sınırlı da olsa açılması ile birlikte okul ziyaretlerine de başlayarak çalışmalarımızı anlatmaya başladık. Pandemi sürecinin ilerleyen safhalarında değişiklik olursa buna en hızlı uyum sağlayan kurum da yine biz olacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle