Gençler Doğa Yürüyüşünde Buluştu

15 Ekim 2020 11:27
Gençler Doğa Yürüyüşünde Buluştu

Yalova Gençlik Merkezi’nin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında “Doğa Yürüyüşü” etkinlikleri de yapılmaya başlandı.

Yalova Gençlik Merkezi üyesi gençler düzenlenen yürüyüşte doğa ile buluştular. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yürüyüş hakkında bilgiler veren Gençlik Merkezi yetkilileri, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde yer alan gençlik merkezleri gençlerin gelişimine yardımcı olmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak adına 81 ilde gençlerimize hizmet vermektedir. Gençlik merkezleri gençlerin serbest zamanların da sosyal yönlerini geliştirecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle etkili ve verimli geçirmelerini sağlayacak merkezlerdir. Bu kapsamda Gençlik Liderlerimiz öncülüğünde gönüllü gençlerimizle birlikte doğa yürüyüşü etkinliği tertipledik. Yapılan doğa yürüyüşünün amacı Gençlik Merkezi faaliyetlerini dört duvarla örülü binaların dışına taşıyıp gençlere doğayı sevdirmek ve gençleri şehrin stresinden uzaklaştırıp onların doğayla özdeşleşmesini sağlamanın yanında onlara sağlıklı bir yaşam için yürüyüş ve spor kültürünü de kazandırmaktır” dediler.

Doğa yürüyüşü etkinliklerinin yıl boyunca belirli periyotlar ile devam edeceğini bildiren yetkililer, katılmak isteyenlerin Yalova Gençlik Merkezi ile irtibat kurmalarını istediler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle