Geleneksel Okçuluk Kursuna Yoğun İlgi

17 Kasım 2022 08:59
Geleneksel Okçuluk Kursuna Yoğun İlgi

Yalova Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Geleneksel Türk Okçuluk kursuna ilgi beklenenden fazla oldu.

90. Yıl Kapalı Spor salonunda açılan Türk okçuluğu kursuna fazla duyuru yapılamamasına rağmen 50 civarında genç ve çocuk kaydoldu. Kursa katılan gençler büyük bir heyecanla ok atmak için sıralarını beklerken, eğitmenlerinin söylediği her şeyi harfiyen yerine getiriyorlar. Bu anlamda spor yapan gençler aynı anda eğleniyor ve tarihimizden süzülüp gelen bir ata sporunu da yaşatıyorlar. Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yalova İl Temsilcisi Usta Öğretici Yavuz Tınaz, açılan kursla ilgilinin sevindirici olduğunu ifade etti. Tınaz açıklamasında, “Halk Eğitim Merkezi ve Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu arasında imzalanan protokol gereği kursumuz başladı.

Kursa katılan gençlerimize Salı, Perşembe ve Cuma günleri erkeklere, Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri de kadınlara olmak üzere haftada 6 gün açtığımız kursla Türk okçuluğunu sevdirmek ve öğretmek istiyoruz. İlk hafta olmasına rağmen 50 civarında kadın ve erkek gencimiz müracaat etti. Biz istiyoruz ki bunu ilimizdeki bütün gençler serbest zamanını değerlendirebileceği bir hobi olarak gerçekleştirsin, bir tutku haline getirsin, tarihimize dokunmuş olsun.

Ok atmak, Eklem yapısı, omuz yapısı, duruşu, konsantrasyonu, sabrı güçleniyor. Fiziksel ve beyinsel çok büyük katkıları var.  Geleneksel Türk okçuluğunu Yalova 'da yaymak istiyoruz” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle