Gelecek Partisi’nden Karma OSB’ye Tepki

Gelecek Partisi’nden Karma OSB’ye Tepki

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır Karma Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak eleştiri getirdi. Çandır Karma OSB’nin Yalova’nın kimliği ile uyuşmayacağını dile getirdi.

Karma OSB ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır tarım, eğitim ve turizm kenti kimliğini üzerinde taşımaya çalışan Yalova’nın Karma OSB kurulması anlamında ciddi bir yara alacağını söyledi. Çandır açıklamasında şu detaylara yer verdi, “

Yalova kimlik bunalımı yaşayan bir şehir. Doğusu tersane, batısı sayfiye, kuzeyi tarım, güneyi Karma OSB. Yalova bu kadar plansız, programsız, bilinçsizce büyütülen, belli kesimlerin ellerinde oyuncak olmuş, varlık içinde yokluk çeken bir şehir.  Bir şehrin nâzım planı, sadece şehrin inşaası, genişlemesi, popülasyonun çeşitliliğine göre lokalize olunması(memleket mahalleleri) ile şekillenmemeli. Nâzım plan yapılırken, gelecek yıllarda öngörülen ekonomik planlamalar, şehir kimliği ve kimlik değişiklikleri de öngörülmelidir. Bir şehirde ağır sanayii varsa, tarım ve turizmden bahsedemezsiniz. Kocaeli -Tuzla hattı, tarım kimliğini tamamıyla kaybetmiştir. Turizmden zaten bahsedemeyiz. Yalova ise her iki alanda hem turizmde hem de tarımda, bölgenin taleplerini karşılayacak bir kimliğe sahiptir. Karma OSB ise, bunca emeği, imkânı ve kimliği yok eder.

Bizler, siyasi parti ve stk temsilcileri, şehrimiz için en doğrusunu seçmek ve toplum yararına olacak adımları atmakla mükellefiz. Toplumun bizlere verdiği ödev budur. Bir yandan partilerimizin stratejilerini sahnelemek, aynı anda şehre olan borcumuzu ödemek kolay değil elbette. Eğer partiniz sizin için önemli ise, parti.. Eğer STK'nız sizin için önemli ise STK. Bunu ne için söylüyorum biliyor musunuz? Bakanlık Karma OSB'de ısrar ederken, Sn. Ak Parti İl Başkanı, Muğlim Bağatar, aynı anda YTSO Meclis Başkanlığı görevini yürütüyorsa, hükümete rağmen bazı kararları almak mümkün olmayabilir. Bu arada sevdiğim bir sözü söylemeden de geçemeyeceğim; İstifa da bazen hizmettir”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle