Gelecek Partisi Deprem Çalıştayı Düzenleyecek

10 Mart 2023 09:05
Gelecek Partisi Deprem Çalıştayı Düzenleyecek

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı, 11 Mart Cumartesi Günü, "Deprem ve Etkileri" konulu çalıştaya imza atacak.

6 Şubat Gecesi, 11 şehrimizi derinden etkileyen, ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin etkilerini ve beklenen Marmara depreminin etkilerini değerlendirmek amacıyla deprem çalıştayı düzenliyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, tüm Yalova'nın endişeli bir bekleyişte olduğunu ifade etti.

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı olarak, Yalova'da ve çevre illerde gerçekleşebilecek bir deprem felaketinin, henüz kapanmayan 99 depreminin yarasını derinleştireceğini ifade eden Çandır, “Kahramanmaraş merkezli deprem tüm ulusumuzu kelimelerle ifade edemeyeceğimiz bir üzüntüye sokmuştur. Tamiri mümkün olmayan kayıplarımız, geri gelemeyecek canlarımız hepimizin gönlünü derinden yaralamıştır. Bu sebeple uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir panel ile hemşerilerimizin karşısında olacağız. İl Başkanlığı'mızın bünyesinde kurulan, Sayın Yelda Aydıner’in başkanlığını yürüttüğü Afet Komisyonumuz, Yalova'da deprem ve etkilerini mercek altına alacak. İl Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı sayın Selda Gülçiftçi'nin sunumuyla, İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanımız Sayın Mehtap Ensarioğlu'nun objektifinden yansıyan fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisi ile başlayacak panelimizde, Afet Komisyonumuzun çalışma raporunu İl İstişare Kurulu Üyemiz ve Afet Komisyonu Başkanı Sayın Cavit Ozman taktim edecek.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Sayın Doğan Demir'in son oturumda söz alacağını ifade eden Çandır,  Hürriyet Sokak No.40 adresinde yer alan Şömine Cafe'de, 11 Mart Cumartesi Günü Saat 12.00'de gerçekleşecek olan çalıştaya, tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz”  dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle