Geleceğin Okçuları Bu Kursta Yetişiyor

09 Ağustos 2022 09:49
Geleceğin Okçuları Bu Kursta Yetişiyor

Çiftlikköy Gençlik Merkezi tarafından açılan Okçuluk Kursu gençlerden büyük ilgi gördü. Kursa katılanlar ok atmanın tüm inceliklerini öğreniyorlar.

Yalova Gençlik Merkezleri il merkezi ve ilçelerde gerçekleştirilen kurslarla gençlerin yaz aylarını eğlence ve öğrenme ile geçirmelerine imkan sağlıyor. Bu kapsamda Çiftlikköy ilçesinde gerçekleştirilen Yaz Okçuluk Kursu gençlerden büyük ilgi görüyor. İlçe stadında kurulan poligona gelen gençler eğitmenlerinden ok atmanın inceliklerini öğreniyorlar. Kurslara katılımın kendilerini oldukça sevindirdiğini ifade eden Çiftlikköy Gençlik Merkezi yetkilileri ise, “Merkezlerimizde gençlerin öğrenmelerine destek sağlayacak birçok etkinlik ve kurs var. Okçuluk kursu da bunlardan bir tanesi. Kursa gençlerin yoğun ilgi göstermesi bizleri çok mutlu ediyor. Kursta makaralı yaylarla ok atmanın detaylarını gençlere aktarıyoruz. Bu sayede geleceğin okçularını da yetiştirmek istiyoruz” dediler.

Gençler ise Okçuluğun çok eğlenceli olduğunu ifade ederek, “Yaz ayında açılan Okçuluk kursuna katıldık. Burada bize okun nasıl atılacağı, hedefin nasıl tam isabetle vurulacağı anlatılıyor. Okçuluk gerçekten çok eğlenceli bir spor. Hocalarımıza bize verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle