Geleceğin Bilim Adamları Ödül Aldı

Geleceğin Bilim Adamları Ödül Aldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinin bünyesinde geleneksel 4. Oktay Sinanoğlu Fen Bilimleri Yarışması gerçekleştirildi. Yarışmaya il genelindeki tüm ortaokulların 8. sınıf birincileri katıldı.

Program, Oktay Sinanoğlu’nun hayatı ve eserlerini içeren sunum, film gösterimi ve onun gençlere öğütlerinden birkaç paragraf okunarak başladı ve yarışmaya katılacak öğrencilerin tanıtımıyla devam etti. Dereceye giren öğrencilerin açıklandığı ödül töreninde bir konuşma yapan Okul Müdürü Sedat Oymak, bu yıl 4.sü düzenlenen yarışmanın önemine değinerek yarışmaya katılan öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik ederek, "Oktay Sinanoğlu milli bir değerdir ve her gencimizin birer Oktay Sinanoğlu olmak hedefiyle çalışması önemlidir. Yarışmadan hangi sonucu alırsanız alın sizler okullarınızdan birinci olarak geldiniz. Dolayısıyla sizler her biriniz birincisiniz. Hayatınızın farklı dönemlerinde gireceğiniz bütün sınavlarda güzel sonuçlar elde etmenizi, başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise, “Sevgili öğrenciler, akademik başarılarınız elbette önemlidir, ancak sadece akademik başarıların arttırılmasına yönelik beklentimiz yoktur. Bunun yanında; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; üretmeye odaklı düşünen, bilime sevdalı ve teknoloji üretmeye hevesli gençler olarak yetiştirilmenizi önemsiyoruz. Yarışmayı düzenleyen Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisemizin yönetici ve öğretmenlerine, yarışmaya katılan okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmaya katılan toplam 21 öğrenciye katılım belgesi, hatıra madalyası ve okulun imalatı olan kolonya takdim edildi. Yarışma komisyonun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilere ödül olarak tablet bilgisayarlar takdim edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle