Gazze İçin Yardım Kermesi Düzenlendi

18 Kasım 2023 10:56
Gazze İçin Yardım Kermesi Düzenlendi

Yalova Rizeliler Derneği tarafından tüm geliri Gazze’deki Müslümanlara gönderilecek olan bir Yardım Kermesi düzenlendi.  Kermese Altınova Belediye Başkanı Metin Oral da katılarak destek oldu.

İsrail’in Gazze’deki Müslümanlara yönelik saldırıları sürerken vatandaşlar da buradaki masum insanlara destek vermek adına ellerinden gelen çabayı ortaya koymaya devam ediyorlar. Bu çerçevede Yalova Rizeliler Derneği tarafından Cevdet Aydın Parkı’nda bir kermes düzenlendi. Elde edilecek olan gelirin tamamının AFAD vasıtası ile Gazze’deki Müslümanlara ulaştırılacağını dile getiren Yalova Rizeliler Derneği Başkanı Himmet Bakırcı, “Tüm Dünya’nın gözleri önünde İsrail bir katliam gerçekleştiriyor. Biz de Gazze’deki Müslüman kardeşlerimize bu şekilde yardım etmek istedik. Buradan elde edeceğimiz tüm geliri AFAD vasıtası ile bölgeye ulaştıracağız. Burada bir Müslüman kardeşimizin yarasını sarabilirsek mutlu olacağız” dedi.
Kermese gelerek destek veren Altınova Belediye Başkanı Metin Oral da İsrail’in bir terör devleti olduğunu ifade etti. Bu katliama sessiz kalan tüm devletlerin de en az İsrail kadar oradaki ölümlerden sorumlu olduğunu dile getiren Oral, “Gazze’de İsrail tarafından yapılan bombardımanlarda çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan on binlerce insan şehit oldu. Dünyaya her fırsatta İnsan Hakları nutukları atan Amerika ve Avrupa’da bu katliama destek veriyor. Alenen desteklemeyenler ise sessiz kalmayı sürdürüyor. Bu noktada sesini yükselten, oradaki masum Müslümanlara destek veren ve onları savunan tek ülke Türkiye tek lider ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.
Yalova Rizeliler Derneği Başkanı Himmet Bakırcı ve kermese yemekleri, el emeği ve göz nuru çalışmaları ile destek veren herkesi ve bu kermese adeta akın eden vatandaşları da kutlayan Oral, bu tip yardım etkinliklerinin devam etmesini istedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle