Frikiklerin Ustasıydı


Geçtiğimiz gün Edirne’de geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybeden Zafer Tangör’ü Yalovaspor taraftarları hep attığı frikik golleriyle hatırlayacak.

2005- 2006 sezonunda Yeşil- Kırmızılı ekibimizin formasını terleten tecrübeli futbolcu o sezon Cihat Erbil’in banko isimlerinden biriydi. Savunmada dengeli ve gözünü tekmeden sakınmayan bir profil çizen Zafer, özellikle frikik atışlarında takımın en büyük kozuydu. Aynı sezon tam 5 frikik golü atmayı başaran Zafer’in hemen her frikik atışında Yalovaspor taraftarları gol beklerdi. Zafer de çoğunlukla taraftarın bu beklentisini boşa çıkarmaz ve attığı frikik golleriyle Hagi ve Alex gibi ustalara taş çıkarırdı.

Fotoğrafta o sezon oynanan Yalovaspor- Oyak Renault karşılaşmasında Zafer Tangör’ün attığı bir frikik golü görülüyor. Ceza yayının hemen dışından kazanılan frikikte topun başına geçen Zafer, barajdaki oyuncuların bakışları arasında topu filelerle buluşturuyor. O dönem Oyak Renault forması giyerek Zafer’in frikiğini engellemeye çalışan Serkan ve Ömer de geçtiğimiz sezon Yalovaspor formasını giymişti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle