“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor"

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor"

Yalova’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesinde ilk fidanı öğrencilerle birlikte Yalova Valisi Muammer Erol toprakla buluşturdu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı arasında yapılan ortak protokolle ülke genelinde devreye sokulan “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesinin Yalova ayağını ise Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü hayata geçirdi. Paşakent Mahallesi’nde düzenlenen törene Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler de katıldı. Burada öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Erol ardından ilk fidanı onlarla birlikte toprakla buluşturdu. Öğrencilere doğa sevgisinin ve ağaç dikmenin önemi hakkında da tavsiyelerde bulunan Erol, dikilen her fidanın bizden sonraki nesillere bırakılan bir miras olduğuna da dikkat çekti.

Tören sonrasında proje ve etkinlik hakkında bilgi veren Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise, “Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” ağaçlandırma işbirliği protokolü kapsamında Valimiz Sayın Muammer Erol, il protokolü üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla Soğucak Köyü Paşakent Kalıcı Konutlar Mevkii´nde fidan dikimi gerçekleştirildi. Burada amaç elbette çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak ve ağaç dikmenin önemine vurgu yapmak. Bunu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle