Fatih Erbakan Yalova’daydı

27 Eylül 2022 09:43
Fatih Erbakan Yalova’daydı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Yalova İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongrede tek liste ile başkanlığa aday olan Mustafa Berber ise yeniden YRP Yalova İl Başkanı seçilerek güven tazeledi.

YRP Yalova 2. Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da katıldı. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Erbakan’ın boynuna Yalovaspor atkısı asıldı. Sloganlar eşliğinde salona giren Erbakan burada partililerine de hitap etti. Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de sarfettiği ‘ABD ve Avrupa’da raflar boş. Biz de raflar dolu’ sözlerine cevap Yalova’dan cevap vererek, “Sayın Cumhurbaşkanım bizde raflar dolu ama cüzdanlar boş, cüzdanlar! Alım gücü olmadıktan sonra cüzdanlar dolu olsa ne olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş Büyükşehirlerin ortasında; Kayseri’de, Gaziantep’te ‘peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor. Bir başka vatandaş ise, ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Eti zaten unuttuk. Artık tavuk da lüks hale geldi’ diyor. Artık vatandaş için Peynir, Süt, meyve sebze lüks oldu. Vatandaş, domatesi biberi alırken bile hesap yapıyor. Raflar dolu olsa ne olacak! İktidarın beslediği faiz, 5 tane imtiyazlı holding, israf ve son olarak "Kur Korumalı Mevduat" canavarları yüzünden milletin düştüğü durum bu. Yıllık 550 milyar lira bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene para kalmıyor” dedi.

Yalova’da kendisini karşılayan kalabalıktan da övgü ile söz eden Erbakan, “Geçen hafta Niğde'de ve Osmaniye'de salona sığmayan kalabalıklar. Bugün az evvel Kütahya'da salona sığmayan kalabalıklar. Bugün yine burada, Yalova'da salona sığmayan kalabalıklar ve hepsinden önemlisi bu coşku, bu heyecan inşallah Milli Görüşü ikinci 40 yılda iktidara taşıyacaktır. İnşallah Erbakan hocanın birinci 40 yılda gösterdiği hedeflere birere birer kavuşmamız inşallah nasip olacaktır” diye konuştu.

Kongrede YRP Yalova İl Başkanlığı’na tek liste ile aday olan Mustafa Berber ise sandık başına giden üyelerin tamamının oylarını alarak yeniden başkanlığa seçildi. Berber kongre sonrasında bir konuşma yaparak partililerine teşekkür etti.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

27 Eylül 2022 19:25
Bir sen eksiktin simdi kadro tam oldu?