Fatih Caddesi Ve Çeşme Sokağa Modern Aydınlatma

03 Şubat 2023 09:06
Fatih Caddesi Ve Çeşme Sokağa Modern Aydınlatma

Fatih Caddesi ve Çeşme Sokak esnaflarının talepleri üzerine burada yapılmak istenen modern aydınlatma projesi CHP’li üyelerin hayır, AK Parti ve MHP’li üyelerin Evet oyları ile kabul edildi.

 Proje kapsamında İstanbul ve Gazipaşa Caddeleri’nde uygulanan aydınlatma sistemi bu noktalarda da hayata geçirilecek.

Yalova Belediye İstanbul Caddesi ve Gazipaşa Caddesi’nde hayata geçirilen modern aydınlatma sistemi ile bu caddeleri ilin prestij noktaları haline getirmişti. Bu diğer caddelerdeki esnaf ve vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı. Aydınlatması yetersiz olan Fatih Caddesi ve Çeşme Sokaktaki esnaflar da belediyeye başvurarak aydınlatmaların yenilenmesini talep ettiler. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk da bu konuyu Yalova Belediye Meclisi gündemine taşıdı. UEDAŞ ile protokol imzalanarak çalışmaların yapılması için Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk’a yetki verilmesi maddesi öncesinde CHP’li üyelerin talebi üzerine söz alan Tutuk, “Esnaflarımızın bu anlamda bize ulaşan yoğun bir talebi var. İstanbul Caddesi ve Gazipaşa Caddelerindeki esnaflarımızdan talep gelmişti. Buraların aydınlatmalarını yeniledik. Çok da güzel oldu. Şimdi Fatih Caddesi ve Çeşme Sokak esnafımız da aynı sorunu bize ileterek aydınlatmanın yenilenmesini istediler. Yani yapacağımız bu iş Yalova’nın hayrına. İstanbul Caddesi’ndeki aydınlatmanın aynısını Fatih Caddesi ve Çeşme Sokak’ta da uygulayacağız. Yatırımı belediye olarak biz yapacağız. Ardından UEDAŞ’a devredeceğiz ve faturaları UEDAŞ ödeyecek” dedi.

Ardından yapılan oylamada Fatih Caddesi’nin ve Çeşme Sokağın aydınlatmasının yenilenmesine CHP’li üyeler hayır, AK Parti ve MHP’liler ise evet oyu kullandı. Teklif oy çokluğu ile kabul edilerek URDAŞ ile protokol imzalanmak üzere Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a yetki verildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle