“Esnafla Oda Arasındaki Mesafeyi Kaldıracağız”

15 Ocak 2022 10:35
“Esnafla Oda Arasındaki Mesafeyi Kaldıracağız”

Yalova Esnaf Odası (YESO) Başkanlığına adaylığını açıklayan Gökhan Duman, oda ve esnaf arasındaki mesafeleri kaldırmak için bu yola çıktıklarını dile getirdi.

Duman, “Esnaf odaya sadece aidat ödenen bir yer olarak bakıyor bu görüşü yıkmak lazım” diye konuştu.

YESO kongresine yaklaşılan şu günlerde Yalova’nın sevilen esnaflarından Gökhan Duman da adaylığını açıkladı. Tea Cafe’de basınla buluşan Duman neden aday olduğunu ve mevcut adaylardan farklı yönlerini anlattı. İsmail Mutlu’nun yıllardır esnafın sesi olamadığını ifade eden Duman, “Mevcut başkan maalesef görev süresi içerisinde esnafı doğru düzgün ziyaret dahi etmedi. Pandemi döneminde de esnafın sesi olabildiğini düşünmüyorum. İşte bizi bu yola çıkmaya yönelten şey de tam olarak bu oldu. Bu anlamda yola çıkarken büyüklerimiz ve esnaflarımızla istişareler yaptık. Onların görüşlerini aldık. Amacımız esnafımıza hizmet etmek. Esnafımızın dertlerine çare olmak ve onların sesini ilgili her yere duyurmak” dedi.

“Odaya bakış çok kötü”
Yalovalı esnafların odaya bakışının sadece aidat ödedikleri ama sorunlarına çözüm üretmeyen bir yer olduğunu da dile getiren Duman, “Biz genç ve dinamik bir yönetim oluşturarak yola çıktık. 7 ayda üyelerimizin 700 tanesine ulaştım. Onlara kendimizi anlattık. Sorunlarını öğrendik. Taleplerini sorduk. Her şeyden öte esnafın esnaf odalarına bakışı kötü. Zira odalar seçimden seçime esnafa gitmiş. Seçim bittikten sonra kimse esnafın kapısını dahi çalmamış. Esnaf Odası sadece aidat ödenen bir yer olarak görünüyor. Oysa biz bu bakış açısını yıkacağız. Esnafımızla oda arasındaki bu mesafeyi kaldıracağız. Esnafımızın her kesimi ile her ay toplantılar gerçekleştirecek, onların sorunlarını dinleyecek ve bu sorunların ortadan kalkmasını sağlayacak projeler geliştireceğiz. Biz bunu yapacak genç bir kadroya sahibiz” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle